DODAJ

Urzędnicy zastanawiają się nad przebudową alei Karkonoskiej

Wrocław
Urzędnicy zastanawiają się nad
tuWroclaw.com
2012-01-05 12:41:27
Miasto rozważa przebudowę alei Karkonoskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Jeździecką i Zwycięską. Na razie powstało kilka wariantów koncepcji udrożnienia drogi, wszystkie wiążą się z przebudową ulicy Zwycięskiej, która ma ruszyć w wakacje tego roku.

Wizualizacja, którą można zobaczyć obok tekstu to na razie tzw. koncepcja programowo-przestrzenna. Taki pomysł na rozwiązania komunikacyjne w tym rejonie wcale nie oznacza, że właśnie tak poruszali się będziemy w rejonie skrzyżowania Karkonoskiej ze Zwycięską i Jeździecką w przyszłości.

Przebudowy alei Karkonoskiej nie ma bowiem m.in. w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym miasta, który zawiera m.in. najważniejsze inwestycje związane z rozbudową infrastruktury komunikacyjnej. W magistracie rozważane są różne kierunki rozwojowe dróg w stolicy Dolnego Śląska. - Trudno nie mieć koncepcji na najważniejszą arterię na południu miasta - mówi Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która zajmuje się przebudowywaniem najważniejszych ulic.


Urzędnicy zaznaczają jednak, że przebudowując ulicę Zwycięską w tym roku, musieli przygotować także ogólną wizję połączenia jej z aleją Karkonoską.Jeden z wariantów zakłada, że nad aleją Karkonoską powstanie most drogowy, którym kierowcy będą mogli przemieszczać się z ulicy Jeździeckiej w stronę Zwycięskiej i w przeciwnym kierunku. Drugi z pomysłów zakłada, że wjeżdżając i wyjeżdżając z Wrocławia aleją Karkonoską pojedziemy nad skrzyżowaniem przez estakadę. Pod nią powstanie rondo, które będzie przenosiło ruch ze Zwycięskiej i Jeździeckiej na rozjazdy w Karkonoską.

Autor: Jarosław Garbacz