DODAJ

W Hali Stulecia do niedzieli trwają targi budowlane TARBUD

Kamienice i zabytki / Wrocław
W Hali Stulecia do
tuWroclaw.com
2012-03-16 15:42:28

W piątek w Hali Stulecia rozpoczęła się XXVI edycja targów Tarbud. Poznamy też wszystkie tajniki budowy domów z drewna, bo równocześnie odbywają się VII Międzynarodowe Targów Drewna Drewood. Oferta targów dzięki połączeniu wielu branż jest w tym roku naprawdę szeroka. Planujący remonty wrocławianie w jednym miejscu uzyskają odpowiedzi na każde stręczące ich pytanie, a nawet dowiedzą się jak po remoncie szybko posprzątać.

Na otwarciu targów pojawiło się wielu znakomitych gości: przedstawiciele władz miasta, profesorowie, inżynierowie, inwestorzy.
Otwierający wygłosił prof. Jan Biliszczuk, z Politechniki Wrocławskiej, który przedstawił zawiłości związane z budową mostu Rędzińskiego.

Wykłady w piątek potrwają do godz. 16, a mowa będzie między innymi o rozwiązaniach komunikacyjnych na Euro, Stadionie Miejskim, nowym terminalu lotniska. Przede wszystkim odwiedzający dowiedzą się jak załatwić wszystkie związane z budową formalności, jak budować i mieszkać bezpiecznie.

W sobotę Polski Związek Deweloperów przeprowadzi między godziną 12.30 a 14 szkolenie-porady na temat zakupu mieszkań.
Niedzielne popołudnie również obfituje w szkolenia. Od godz. 11 wszyscy chętni dowiedzą się jaka jest rola Social Media w budowaniu wizerunku i promocji firm z branży budowlanej. To propozycja przede wszystkim dla osób zawodowo związanych z tą branżą.

Dodatkowym atutem tegorocznych targów będą bezpłatne porady rzeczoznawców budowlanych udzielane przez członków Polskiego Związku Inżynierów Techników Budownictwa i porady związane z budową domów z drewna.


Dla publiczności przygotowano także atrakcyjne pokazy w zakresie technik dekoracyjnych i maszyn natryskowych, montażu okien, mocowań i skutecznej izolacji, nakładania farb i mas szpachlowych i wiele innych organizowanych przez wystawców.

Publiczność będzie miała okazję wziąć udział w wielu konkursach, przygotowano atrakcyjne nagrody.

Te wszystkie atrakcje są jednak jedynie dodatkiem, ponieważ TARBUD to największe wydarzenie branży budowlanej na Dolnym Śląsku. Przez trzy dni swoją ofertę prezentuje ponad 160 producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz przedstawicieli instytucji finansujących budownictwo.

Odnaleźć można też stanowiska prezentujące profesjonalny sprzęt sprzątający jak na przykład odkurzacze centralne.

- To ewenement na skale europejską, że w tym samym miejscu w jednym czasie organizowane są dwie tak znaczące imprezy - Witold Malinowski, dyrektor targów Drewood.

Środowiska akademickie również bardzo cenią sobie te organizowane corocznie targi.

- To że wszystko można znaleźć dzisiaj w internecie nie jest prawdą, człowiek odnajduje wielką przyjemność gdy może materiału rzeczywiście dotknąć. Do puki targi będą organizowane, my tu będziemy - zaznacza prof Jan Biliszczuk, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Adam Grehl, wiceprezydent miasta podkreślał w swoim przemówieniu podczas otwarcia targów, jak dużą rolę odgrywają one w rozwoju miasta. - Jeśli Wrocław się rozwija to w dużej mierze dzięki państwa talentom - zwrócił się bezpośrednio do zgromadzonych gości Adam Grehl.

Na targi mozna przyjść z małymi dziećmi. Rodzice mogą swobodnie rozmawiać z wystawcami, a pociechami zaopiekują się i zabawią animatorzy kulturalni. 


Godziny otwarcia: 10 - 18, w niedzielę do godz. 17. Ceny biletów: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy, 5 zł grupowy. Miejsce: Hala Stulecia i Tereny zewnętrzne, ul. Wystawowa 1.
Autor: Barbara Surmiak