DODAJ

W weekend rusza kolejny etap remontu Podwala

Wrocław
W weekend rusza kolejny
tuWroclaw.com
2012-04-19 13:46:44
Od najbliższego weekendu na Podwalu rozpoczną się przygotowania do drugiego etapu szybkiej wymiany nawierzchni. Drogowcy przez miesiąc będą remontować odcinek między ulicami Komuny Paryskiej a Dworcową.

Etap pierwszy był realizowany w minionym roku na odcinku od Traugutta do Dworcowej i od Komuny Paryskiej do Kołłątaja. Remont jezdni na odcinku od Dworcowej do Komuny Paryskiej został wytypowany do wykonania po zakończeniu w tym rejonie robót sieciowych prowadzonych przez MPWiK.Remont wspomnianego odcinka obejmuje frezowanie jezdni do 13 cm głębokości a następnie ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej wzmocnionych siatką na powierzchni 1000 mkw.

- Prace powodujące utrudnienia w ruchu kołowym będą prowadzone w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy. Zakończenie robót planowane jest na drugą połowę maja - informuje Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Generalnym wykonawcą remontu jest Skanska. Koszt inwestycji to 1 186 856,52 zł., z tego: etap I - 1 032 505,05 zł. etap II - 154 351,47 zł.
Autor: jg