DODAJ

Wrocław: WPB inwestuje na Osobowicach po raz trzeci

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: WPB inwestuje na
Mariusz Bartodziej
2018-02-03 15:46:21
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. planuje kolejną inwestycję w mieście. Osiedle ma powstać w pobliżu zbiegu ulic Lipskiej i Osobowickiej.

Deweloper złożył 29 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Lipskiej budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Domy mają stanąć na działce nr 1/17 o powierzchni 1 ha.

UM Wrocławia


Za projekt odpowiada Anna Bożek-Nowicka, która przygotowała już dla Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Sp. z o.o. koncepcję osiedla na Złotnikach. Kielecka 14 składa się z dwóch trzypiętrowych budynków. Termin realizacji został wyznaczony na IV kwartał 2018 roku.

Materiały inwestora


Tuż obok dwie inwestycje już zrealizowane

Wrocławski deweloper zrealizował już dwie inwestycje mieszkaniowe na Osobowicach, niemal naprzeciwko planowanego trzeciego przedsięwzięcia w tej części miasta. Budowę osiedla Zielona Przystań przy ulicy Osobowickiej zakończył w 2012 roku.

fot. Jan Augustynowski


Kompleks sześciu trzykondygnacyjnych budynków tworzy trzy kwartały z zielonymi dziedzińcami. Inwestycja obejmuje 241 jedno-, dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchni od 34 do 105 mkw. Inwestor przygotował do użytku mieszkańców garaż podziemny.

fot. Jan Augustynowski


Tuż obok wybudował w 2010 roku osiedle Witkowska. W dwupiętrowych budynkach powstało 126 mieszkań.

materiały inwestora