DODAJ

Wrocławskie Hiltony: jeden nie powstanie, budowa drugiego wciąż się opóźnia

Hotele / Wrocław
Wrocławskie Hiltony: jeden nie
tuWroclaw.com
2012-10-26 13:57:59

Wrocław nie ma szczęścia do budowy obiektów tej jednej z najbardziej znanych na świecie sieci hotelarskich. Jeden Hilton już powinien stać przy Podwalu - wciąż jednak straszy tam dziura w ziemi. Przedstawiciele inwestora zapewniają, że jeszcze w tym roku zobaczymy wizualizacje i poznamy szczegóły nowego projektu. Drugi Hilton, o niższym standardzie miał powstać w centrum Metropol. Plany się jednak zmieniły, trwają poszukiwania nowego operatora i nadal nie wiadomo, kiedy inwestycja ruszy.

Ponad rok temu na działce przy Podwalu obok budynku Poczty Polskiej, gdzie miał stanąć pięciogwiazdkowy Hilton pojawili się robotnicy. Nie był to jednak początek budowy, a jedynie prace porządkowe. Teraz nieopodal placu Dominikańskiego nadal straszy dziura w ziemi.

Budowa, która miała ruszyć prawie 4 lata temu wciąż się opóźnia. Wszystko przez problemy z pozyskaniem funduszy na inwestycję. Koszt budowy obiektu szacowano na około 330 mln złotych. Próbowano namówić do współpracy JW Construction, ale negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. 

Inwestor obecnie pracuje nad nowym projektem całego obiektu.

- Na razie nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów. Za około półtora miesiąca będziemy mogli więcej opowiedzieć o projekcie i pokazać wizualizacje - wyjaśnia Ewa Omasta z działu sprzedaży Wings Proporties.

Budowa ma ruszyć najwcześniej wiosną przyszłego roku.Przypomnijmy, zgodnie z pierwotnymi założeniami pierwsze trzy piętra budynku miał zająć pięciogwiazdkowy hotel Hilton, na czwartym i piątym piętrze miały znaleźć się biura, a na ostatnim szóstym piętrze - luksusowe apartamenty. Wedle nieoficjalnych informacji przemodelowany budynek będzie jednak mniejszy.

Drugi wrocławski Hilton, o niższym standardzie (czterogwiazdkowy Hilton Garden Inn) miał natomiast powstać w centrum Metropol, które powinno stanąć przy ulicy Piłsudskiego, tuż obok Teatru Muzycznego Capitol. Tak się jednak nie stanie, a inwestor szuka nowego operatora hotelu. Bez tego ciężko będzie mu uzyskać kredyt na inwestycję.

Zmianie uległ również projekt - pierwotnie oprócz hotelu miały się tam znaleźć również apartamenty. Z projektu usunięto jednak cześć mieszkalną, a w budynku znajdą się biura i lokale usługowe. Centrum Metropol najwcześniej ma być gotowe dopiero w 2014 roku - pierwotnie obiecywano, że obiekt zostanie skończony już w 2012 roku.
Autor: tm