DODAJ

Wrocławskie lotnisko w gronie najlepszych w Europie. Wybierali pasażerowie

Komunikacja publiczna / Wrocław
Foto: Port Lotniczy Wrocław
Tomasz Matejuk
2017-03-01 18:47:17
Port Lotniczy Wrocław został doceniony w rankingu najlepszych lotnisk w Europie w 2016 roku. Wyżej są głównie porty centralne i wielkie huby przesiadkowe, a wśród lotnisk regionalnych zajął 3 miejsce.
 
Ranking powstał na podstawie głosowania pasażerów korzystających z globalnego serwisu Sleepinginairports.net. Port Lotniczy Wrocław znalazł się w elitarnym gronie 40 najlepszych lotnisk w Europie w 2016 roku, zajmując 23 miejsce. 

Wyżej znalazły się przede wszystkim wielkie huby przesiadkowe oraz lotniska centralne, w tym londyńskie Heathrow, Frankfurt, Amsterdam, Bruksela czy Madryt. Wśród lotnisk regionalnych Wrocław wyprzedziły tylko znacznie większe lotniska w Porto i Alicante.

Podróżni głosujący w rankingu biorą uwagę przede wszystkim jakość obsługi, atmosferę i infrastrukturę lotniskowych terminali, w tym ofertę kulinarną czy strefy odpoczynku.
 
Cieszymy się, że w opinii pasażerów, którzy mają porównanie różnych portów, znaleźliśmy się w ścisłej europejskiej czołówce. A jeśli weźmiemy pod uwagę tylko lotniska regionalne, to jesteśmy pod względem jakości wręcz jednym z najlepszych w Europie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Pierwsze trzy miejsca w rankingu 2016 zajęły Monachium, Helsinki i Tallin. Z polskich lotnisk wyżej od Wrocławia znalazło się tylko Lotnisko Chopina (11 miejsce).

Warto przypomnieć, że Port Lotniczy Wrocław był wyróżniany przez pasażerów już wcześniej. Przez trzy lata z rzędu uzyskiwał prestiżową nagrodę magazynu Business Traveller dla najlepszego portu regionalnego w Polsce, a w 2012 roku zostało uznane przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. 

W serwisie Sleepininairports.net trwa głosowanie na najlepsze i najgorsze lotniska 2017 roku.