DODAJ

Zameczek, pałac i ośrodek wypoczynkowy. Wrocławskie uczelnie sprzedają nieruchomości

Wrocław
Foto: AWF Wrocław
Tomasz Matejuk
2016-12-27 11:51:46
Akademia Wychowania Fizycznego po raz kolejny wystawiła na sprzedaż zabytkowy Zameczek przy ulicy Rzeźbiarskiej. Kupca na swoje nieruchomości szuka też Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego od kilku lat próbuje sprzedać nieruchomość przy ulicy Rzeźbiarskiej 4  to ponad hektarowy teren na osiedlu Dąbie, na którym stoi trzykondygnacyjny budynek, tzw. Zameczek, wybudowany na początku XX wieku

Przed II Wojną Światową mieścił się tam hotel, a także restauracja z wydzieloną kawiarnią, piwiarnią i salą do tańca. Później wykorzystywano go do celów dydaktycznych. Na terenie sprzedawanej nieruchomości stoi też dawny hangar na łodzie, znajdujący się w fatalnym stanie technicznym.

fot. Tomasz Matejuk


Pierwotnie Zameczek wyceniano na ponad 8 mln złotych. Aktualna cena wywoławcza to 6 mln 950 tys. złotych. Przetarg odbędzie się 2 lutego 2017 roku.

Uniwersytet i politechnika też sprzedają


Pałac przy ulicy Szajnochy to neoklasycystyczny trzykondygnacyjny budynek, gdzie do niedawna mieściły się oddziały Biblioteki Uniwersyteckiej. Latem 2013 roku przeniesiono je do nowego gmachu przy ul. Joliot-Curie.

fot. MatKoz


Uczelnia kolejny raz zdecydowała się na obniżkę ceny wywoławczej – w ogłoszonym niedawno przetargu ustalono ją na 10,1 mln złotych. Rozstrzygnięcie poznamy na początku marca przyszłego roku.

Z kolei Politechnika Wrocławska szuka kupca na ośrodek wypoczynkowy "Radość" w Szklarskie Porębie. Na sprzedawanej nieruchomości o powierzchni 5746 metrów kwadratowych stoi czteropiętrowy budynek główny, a także garaż i budynek paliw.

Budynek główny użytkowany jest jako ośrodek konferencyjno-szkoleniowy. Budynek ten został wzniesiony w latach 1976-1985. Ośrodek czynny jest przez cały rok.

– W budynku znajduje się 108 miejsc noclegowych w 33 pokojach. W budynku oprócz pokoi hotelowych znajdują się jadalnia z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna, kawiarnia, pomieszczenia gospodarcze i biurowe oraz recepcja – czytamy w ogłoszeniu przetargowym

Cena wywoławcza nieruchomości to 4,5 mln złotych netto, a przetarg odbędzie się 16 stycznia 2017 roku.