DODAJ

Zmiany na Ofiar Oświęcimskich: likwidacja miejsc parkingowych i zakaz ruchu

Wrocław
Źródło: Pixabay.com/CC0 Public Domain
Tomasz Matejuk
2016-11-14 15:30:56
Koniec z parkowaniem przy ulicy Ofiar Oświęcimskich, między ulicą Gepperta i Świdnicką. Od środy zmieni się tam organizacja ruchu.

Jak informują przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, od 16 listopada zmieni się organizacja ruchu kołowego na ulicy Ofiar Oświęcimskich, na odcinku od ulicy Gepperta do Świdnickiej. 

Zmiana polegać będzie na likwidacji miejsc postojowych oraz wprowadzeniu zakazu ruchu i strefy zamieszkania na obszarze od nr 15 aż do Świdnickiej (po obydwu stronach ulicy). Zakaz nie dotyczy obsługi komunikacyjnej wybranych posesji oraz dostaw towaru w określonych dniach i godzinach – tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUM-u.

Zapytaliśmy, czy to oznacza, że nie będzie już można dojechać ulicą Ofiar Oświęcimskich aż do końca garaży i skręcić na "dziki" parking pomiędzy tymi garażami a kamienicami przy Rynku.

Na tabliczce przy znaku B-1 jest napisane, że zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców posesji Rynek 19-27, 28, Świdnicka 1,3,5 oraz Ofiar Oświęcimskich od nr 12 do 23 – doprecyzowuje Ewa Mazur.

ZDiUM