DODAJ

Zabytkowy spichlerz przy Księcia Witolda zmienia właściciela. Część nieruchomości już sprzedana

Mieszkania i domy / Wrocław
Zabytkowy spichlerz przy Księcia
Tomasz Matejuk
2017-12-18 14:56:55
Wrocławskie i2 Development podpisało już umowę sprzedaży części swojej nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda. Prawo do pierwokupu drugiej działki ma miasto. Deweloper czeka na decyzję magistratu.

W listopadzie informowaliśmy, że i2 Development zawarło porozumienie dotyczące sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50, na łączną kwotę prawie 40 mln złotych.

Pod koniec minionego miesiąca deweloper sfinalizował część transakcji. 28 listopada spółki zależne od i2 Development zawarły umowę sprzedaży działek gruntu (nr 48/3 i 48/4) o łącznej powierzchni 0,1661 hektara przy ulicy Księcia Witolda 46. Cena sprzedaży to 18 mln 285 tys. złotych netto.

W stosunku do drugiej działki przy ul. Księcia Witolda, tj. działki numer 48/6, o powierzchni 0,3225 ha, położonej we Wrocławiu, przy ulicy Księcia Witolda 48-50, Gmina Wrocław nie złożyła jeszcze oświadczenia o niewykonaniu przysługującego jej prawa pierwokupu, nie upłynął także termin do złożenia takiego oświadczenia - informuje w komunikacie giełdowym deweloper.

Jakub Zazula


Co powstanie w zabytkowym spichlerzu?

Przypomnijmy, wiosną 2015 roku spółka i2 Development za ponad 11 mln złotych kupiła od miasta zespół budynków z zabytkowym dawnym spichlerzem przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50.

O szczegółach planowanej w tym miejscu inwestycji mówił w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes firmy.

– W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej powstaną biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – wyjaśniał Misztal.

Z kolei w nowo wybudowanym budynku miały znaleźć się mieszkania

W grudniu zeszłego roku i2 złożyło wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku przy ulicy Księcia Witolda. Pod koniec sierpnia wniosek został wycofany przez inwestora – w jego miejsce i2 Development złożyło nowy wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i handlem w parterze oraz przebudowę budynku dawnego magazynu portowego na funkcję usługowo-handlowo-biurową.

Projekt "Księcia Witolda", jak informuje deweloper, zakłada realizację około 14 866 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym 383 jednostki przeznaczone do sprzedaży.

Na razie nie wiadomo, kto kupi od i2 Development tę nieruchomość, a także, czy plany inwestycyjne dotyczące tego miejsca nie zmienią się.

– Najpóźniej do dnia 31 grudnia 2017 roku sprzedające spółki przeniosą na rzecz kupującego wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umowy o wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącej nieruchomości, zawartej z biurem projektowym bezpośrednio zależnym od emitenta, to jest Chamielec Architekci Sp. z o.o. –  czytamy w raporcie giełdowym i2 Development.

Również do końca 2017 roku kupujący zawrze z podmiotem bezpośrednio zależnym od emitenta, czyli spółką KPB umowę o generalne wykonawstwo prac budowanych dotyczących nieruchomości.