Już w tym roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do Braniborskiej, czyli inwestycji Profit Development, powstającej w dynamicznie zmieniającym się Śródmieściu Świebodzkim. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i z dbałością o detale budynek wpisuje się w wizję miasta krótkich odległości.
Koncepcję Nowego Śródmieścia Świebodzkiego, w myśl której ponad 70 hektarów poprzemysłowych i pokolejowych terenów zyska drugie życie, poznaliśmy już kilka lat temu. Powstanie tam zabudowa mieszkaniowo-usługowa i biurowa, którą uzupełnią nowe tereny zielone – parki, skwery, zieleńce czy bulwary, a także nowe strefy ruchu pieszych czy rowerzystów.
To właśnie tędy przebiegać będzie również Trasa Autobusowo-Tramwajowa, która połączy okolice placu Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie, a o skali tego przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że to największa inwestycja w infrastrukturę dla komunikacji zbiorowej w powojennej historii Wrocławia.
Zamieszkaj w centrum zmian i zrelaksuj się na dachu
W tę wizję urbanistyczną, opartą o ideę miasta krótkich odległości, w którym mieszkańcy mają dostęp do gęstej sieci komunikacji zbiorowej, rowerowej i pieszej, wpisuje się Braniborska, czyli inwestycja wrocławskiej firmy deweloperskiej Profit Development. Za projekt budynku odpowiada pracownia Q2 Studio.
– Braniborska zaprojektowana jest z myślą o maksymalnej funkcjonalności i dbałości o detale. Wyróżnia się atrakcyjną architekturą i wysokiej jakości wykończeniem. Czysta forma białej elewacji wzbogacona wyraźną strukturą o geometrycznych wzorach tworzy spójną i nowoczesną bryłę budynku. Rytmiczne podziały pionowe i poziome w połączeniu ze szkłem nadają elewacji lekkości – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.
Na wyjątkowość budynku wpływa też przygotowana na dachu strefa chill out.
– Jest coś fascynującego w tych przestrzeniach, zwykle pozamykanych i niedostępnych. Może to widok tętniącego miasta, a może poczucie, że wyżej jest już tylko niebo. Dlatego zamiast zamykać, tworzymy na dachu przestrzeń otwartą dla wszystkich, pełną leżaków i roślin, czekającą by z niej skorzystać. Będzie to miejsce relaksu, w którym mieszkańcy będą mogli spotkać się ze sobą i swoimi przyjaciółmi, obserwując pędzące miasto – zapowiadają przedstawiciele Profit Development.
W nowo powstającym budynku znajdzie się 225 mieszkań, 7 lokali usługowych oraz blisko 180 miejsc postojowych w halach garażowych. Samochody spokojnie będą mogły zostać na parkingu, bo dzięki przebiegającej tuż obok Trasie Autobusowo-Tramwajowej, przyszli mieszkańcy błyskawicznie dostaną się do samego serca miasta.
Na tych, którzy preferują poruszanie się na "dwóch kółkach" będzie z kolei czekać 149 zadaszonych miejsc rowerowych oraz stacje naprawcze, które pozwolą przygotować rower do bezpiecznej jazdy. Zawsze można wybrać też podróż na piechotę, bo miejsca takie, jak Rynek, Narodowe Forum Muzyki czy Promenada Staromiejska znajdują się w odległości kilkunastominutowego spaceru.
Wyjdź z domu i ciesz się kulturą
Okolica, w której powstaje Braniborska, przeżywa także renesans pod względem oferty kulturalno-rozrywkowej, a mnogość możliwości spędzania wolnego czasu zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, dla których liczy się przede wszystkim aktywny styl wielkomiejskiego życia.
Na Dworcu Świebodzkim od dłuższego czasu z powodzeniem działa Hala Świebodzki, czyli wrocławski odpowiednik warszawskiej Hali Koszyki. To food court z konceptami kulinarnymi i barem, który od pierwszego dnia przyciąga rzesze mieszkańców i turystów.
Fanów nietypowych konceptów kulinarnych zainteresuje też Nocny Targ Tęczowa, działający przy ulicy Tęczowej 65. W letnie miesiące to miejsce tętni życiem do wczesnych godzin porannych. Czekają tam na nas koncerty, kino letnie, pyszne drinki, strefa relaksu, strefa do tańca, weekendy tematyczne, rewelacyjne jedzenie i wiele innych atrakcji.
Ci, którzy preferują kulturę w nieco innej formie, znajdą w okolicy ulicy Braniborskiej szereg interesujących propozycji. To m.in. Muzeum Współczesne Wrocław, działające w schronie przeciwlotniczym przy placu Strzegomskim, wybudowanym w 1942 roku według projektu Richarda Konwiarza. W najbliższej okolicy znajduje się również Akademia Sztuk Teatralnych i Narodowe Forum Muzyki.
Po krótkim spacerze możemy znaleźć się z kolei w Dzielnicy Czterech Świątyń, czyli jednym z najmodniejszych miejsc we Wrocławiu. To zagłębie urokliwych kawiarni, tętniących życiem pubów i klubów czy restauracji serwujących wyśmienite danie z różnych zakątków globu. To również tam funkcjonuje Kino Nowe Horyzonty, stawiające na autorski repertuar, w którym co roku odbywają się festiwale Nowe Horyzonty czy American Film Festival.