Canpack rozbudował za 50 milionów dolarów swój zakład produkcyjny w Brzesku SPEC BAU Polska Sp. z o.o.

Canpack rozbudował za 50 milionów dolarów swój zakład produkcyjny w Brzesku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża inwestycja firmy Canpack w zakład produkcyjny w Brzesku, w województwie małopolskim. Firma zainwestowała w rozbudowę swojej fabryki w tym mieście kolejne 50 milionów dolarów. Otwarcie nowych linii produkcyjnych wieczek do puszek oraz parku maszynowego miało miejsce we wtorek 22 listopada 2022 roku.

Dzięki zrealizowaniu nowej inwestycji, brzeski zakład Canpack FPN będzie mógł zwiększyć swoje obecne moce produkcyjne aluminiowych wieczek do puszek napojowych do ponad 12 mld rocznie, z potencjałem dalszego wzrostu w przyszłości.

W ramach inwestycji stare, wybudowane w późnych latach 60. XX wieku hale zastąpiono nowoczesnym kompleksem budynków. Powstała nowa infrastruktura obejmuje 5 600 mkw. centrum produkcyjnego wraz z magazynem na surowce. Istniejący, stary magazyn poddano remontowi, dzięki któremu uzyskano kolejne 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej.

Łącznie wszystkie prace na terenie zakładu produkcyjnego Canpack Brzesko pochłonęły 50 mln dolarów. Pełne uruchomienie linii planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku, choć część produkcji jest już realizowana. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma SPEC BAU Polska Sp. z o.o.

SPEC BAU Polska Sp. z o.o.

Przeprowadzona nowa inwestycja ma się przyczynić do dalszego rozwoju branży opakowaniowej w regionie europejskim i poza nim, przy jednoczesnym wsparciu lokalnego rynku pracy. Docelowo dzięki otwarciu nowych linii produkcyjnych powstanie dodatkowo 50 bezpośrednich miejsc pracy w Brzesku (aktualnie Canpack zatrudnia w tym mieście łącznie ponad 1 300 osób w swoich zakładach produkcyjnych i biurach).

REKLAMA

– Cieszymy się ze zwiększenia mocy produkcyjnych wieczek w naszym zakładzie w Brzesku oraz możliwości dostarczania naszym klientom szerokiej gamy innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań aluminiowych. Wybór Brzeska jako miejsca tej inwestycji wynika ze strategicznej decyzji o ulokowaniu produkcji w jednym z naszych czterech centrów specjalizujących się w produkcji wieczek. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie przedstawicielom władz lokalnych i powiatowych – mówi Małgorzata Podrecka, wiceprezes Canpack S.A.

– Jestem dumny z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć w tak krótkim, 18-miesięcznym czasie. Jestem pewien, że ta inwestycja da nam lepszą pozycję biznesową do obsługi zamówień naszych klientów nie tylko w Polsce czy Europie, ale także na całym świecie – podkreśla Petr Kubenka, General Manager Aluminium Can Division Poland.

Jest to już kolejna wielka inwestycja Canpack w Brzesku w ostatnim okresie. W roku 2021 firma zakończyła trwającą rok budowę hali wieczek „L2019”. Inwestycja ta była warta 16 mln dolarów. W nowym obiekcie Canpack produkuje wieczka do puszek stalowych.

O inwestorze:

Grupa Canpack, należy do Giorgi Global Holdings, Inc., jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych i opakowań dla przemysłu spożywczego. Zajmuje się także produkcją szklanych butelek i metalowych zamknięć koronowych.

Firma ma siedzibę w Krakowie. Aktualnie zatrudnia około 8000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 17 krajach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA