Jest szansa na kolejną wielką inwestycję przemysłową na Dolnym Śląsku. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości prowadzi zaawansowane rozmowy z globalnym potentatem produkującym materiały izolacyjne z wykorzystaniem drewna. Inwestycja według nieoficjalnych informacji to kilkadziesiąt milionów euro i kilkaset miejsc pracy. Jednocześnie zarząd strefy prowadzi rozmowy z innymi inwestorami.
W KSSEMP zezwolenie niedawno uzyskał m.in. Siemens. Bardzo dynamicznie rozwija się również spółka Autocam. W 2005 r., w momencie rozpoczęcia działalności w strefie, zatrudniała około 50 pracowników, dziś zatrudnia już ponad 200 osób. Przychody zwiększyła z 20 do ponad 50 mln zł. Przedsiębiorstwo związane jest z branżą automotive.
Ogółem w KSSEMP wydano już 122 pozwolenia dla inwestorów, w tym dla przedsiębiorców francuskich, niemieckich, amerykańskich, japońskich, belgijskich i polskich. Strefa stabilnie się rozrasta. W połowie lipca Dr. Schneider, rodzinna niemiecka firma o globalnym zasięgu działania, producent elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i jednocześnie jeden z największych pracodawców w Kotlinie Jeleniogórskiej, otworzyła w Radomierzu nową halę produkcyjną, w której pracę znajdzie 200 osób. A już obecnie w Radomierzu spółka zatrudnia 1421 osób. W ciągu 2 najbliższych lat liczba pracowników na przekroczyć granicę 2000 osób.
Szansę na dalszy rozwój strefy daje będąca w budowie trasa szybkiego ruchu S3, która połączy północ z południem Europy. Dzięki temu uruchomione zostanie ważne, szybkie i wygodne połączenie z Czechami. Jest to bardzo ważna inwestycja dla KSSEMP, która posiada podstrefę w Lubawce. Po wybudowaniu trasy S3 dogodniejszy będzie transport ciężarowy w kierunku czeskiej Mlady Bolesłav, a tam jest fabryka wielka fabryka Skody. Motoryzacja to najwieksza i najliczniejsza branża w kamiennogórskiej SSEMP i już widać zainteresowanie gruntami przy nowej trasie. To potężny impuls dla rozwoju nie tylko strefy, ale i dużego obszaru Dolnego Śląska.