Dolny Śląsk: Panattoni stawia na Legnicę. Wybuduje centrum magazynowe o powierzchni ponad 100 tys. mkw.

Dolny Śląsk: Panattoni stawia na Legnicę. Wybuduje centrum magazynowe o powierzchni ponad 100 tys. mkw.

Orzech
Orzech
REKLAMA
Lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie – amerykańska firma Panattoni Europe po raz kolejny stawia na Legnicę. Ten wielki amerykański deweloper powierzchni magazynowo-dystrybucyjnych rozpoczął prace nad realizacją pierwszego nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w rejonie Legnicy o planowanej docelowej powierzchni najmu wynoszącej ponad 100 tys. mkw.

Inwestycja o nazwie Panattoni Park Legnica ma już pierwszego najemcę – producenta rozwiązań stosowanych w przemyśle, hydraulice i motoryzacji, dla którego realizowanych jest 23,3 tys. mkw. w ramach jednego obiektu magazynowego.
Panattoni Europe specjalnie dostosuje obiekt do wymogów najemcy, tworząc m.in indywidualne rozwiązania w zakresie linii kompletacyjnej, z pełnym okablowaniem strukturalnym i infrastrukturą do instalacji sprzężonego powietrza. 
W obiekcie, który będzie też pełnił funkcję centrum logistycznego nowego najemcy, zrealizowana zostanie również duża część biurowa o powierzchni około 2500 mkw. 
Inwestycja także będzie poddana certyfikacji metodą BREEAM In-Use na poziomie Very Good, a jej zakończenie Panattoni przewiduje na sierpień 2019 r. 
REKLAMA
Panattoni Park Legnica zostanie usytuowany zaledwie 6 km od wjazdu na A4 i 3 km od S3. Dzięki najnowszej inwestycji Legnica oficjalnie dołączy do magazynowej mapy Polski nowoczesnych obiektów klasy A.
Do tej pory Panattoni Europe zrealizował w Legnicy już obiekty produkcyjne typu BTS (pod konkretnych najemców) dla Lear Corporation (30 tys. mkw.) czy Faurecii (13,6 tys. mkw.), a także będąca w trakcie budowy nową fabrykę dla Voss Fluid (10 tys. mkw.). 

O inwestorze:

Panattoni Development Company jest międzynarodową firmą deweloperską zajmującą się głównie nieruchomościami przemysłowymi oraz magazynami. Posiada 30 biur zarządzających inwestycjami w 200 miastach Europy oraz Ameryki Północnej. Od powstania przedsiębiorstwo oddało do użytku ponad 14 mln mkw. powierzchni przemysłowej, w tym 2 mln mkw. powierzchni magazynowej w Europie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA