Dolny Śląsk: W Dzierżoniowie powstanie największy retail park w tym mieście Falcon Investment Management / MOFO Architekci

Dolny Śląsk: W Dzierżoniowie powstanie największy retail park w tym mieście

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Na Dolnym Śląsku powstanie kolejne centrum handlowe. Retail Invest Sp. z o.o., która należy do grupy Falcon Investment Management, wybuduje Retail Park Dzierżoniów, będący największym tego typu obiektem w tym mieście i w powiecie dzierżoniowskim.

Jego powierzchnia ma wynosić 14 tys. metrów kwadratowych. W Retail Park Dzierżoniów ma znaleźć się 20 sklepów znanych marek, takich między innymi jak: Croop, Sinsay, RTV Euro AGD, PEPCO i Martes Sport. Jednak największym najemcą obiektu będzie niemiecka sieć sklepów Lidl, z którym umowa została podpisana na początku tego roku. Powierzchnia tego marketu ma wynosić około 2000 mkw.

Retail Park Dzierżoniów ma stać się głównym miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy w sklepach wielu branż, a korzystać mają z niego z niego nie tylko mieszkańcy samego Dzierżoniowa, ale również np. Bielawy, Piławy Górnej i okolic.

8 lipca inwestor złożył w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie wniosek o pozwolenie na realizację tej inwestycji.

Falcon Investment Management / MOFO Architekci
REKLAMA
GUNB
GUNB

Przy przygotowaniach do realizacji tej inwestycji z Falcon Investment Management współpracują Biuro Projektowo-Konsultacyjne Budownictwa "Sigma", E4e Consulting Karol Miśkowiec i ASIS Automatyka Budynków Tomasz Siwiec.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest biuro MOFO Architekci z Krakowa. Komercjalizacją retail parku i koordynacją jego budowy zajmuje się firma BOIG.

Otwarcie Retail Park Dzierżoniów przewidziane jest na IV kw. 2023 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA