Estońska firma z branży energetycznej Enefit inwestuje w KatowicachMateriały prasowe

Estońska firma z branży energetycznej Enefit inwestuje w Katowicach

REKLAMA

Kolejna zagraniczna firma stawia na Katowice i inwestuje w tym mieście. Tym razem swoje biuro zdecydowała się otworzyć firma Enefit, która należy do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia – jednego z producentów energii w krajach bałtyckich. Nad Wisłą jest obecny od 2016 roku, działa też na Łotwie, Litwie i w Finlandii.

Enefit wynajął przestrzeń biurową w biurowcu Face2Face w Katowicach. Do dyspozycji pracowników będą salki konferencyjne oraz część rekreacyjna. Zlokalizowany w rozwijającej się dzielnicy Katowic budynek, zapewnia dostępność komunikacyjną z pozostałymi aglomeracjami regionu, co było atutem dla zespołu skupiającego swoją działalność nie tylko na województwie śląskim.

W nowym biurze w Katowicach firma Enefit zatrudni specjalistów ds. sprzedaży, którzy będą zajmować się obsługą klientów biznesowych – zarówno tych z sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw.

– Obserwujemy duże zainteresowanie naszymi usługami w południowym regionie Polski, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć drugi oddział Enefit w kraju i zbudować zespół specjalistów dedykowanych tylko dla tego obszaru. Dzięki temu będziemy mogli aktywniej reagować na potrzeby naszych klientów, a także sprawniej pozyskiwać nowych – podkreśla Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

– Zespół w Katowicach będzie obsługiwał klientów z regionu śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych obszarów Polski. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy zatrudnienie w zespołach w Warszawie, a także przeprowadziliśmy się do nowego biura. W planach mamy również otworzenie kolejnych oddziałów w innych aglomeracjach w kraju – informuje Maciej Kowalski.

Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Face2Face Business Campus zlokalizowany jest przy ulicy Żelaznej 2 w Katowicach. Łącznie inwestycja ta dostarczyła na katowicki rynek 46 746 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Budowa rozpoczęła się w maju 2018 roku. Jako pierwszy powstał siedmiokondygnacyjny biurowiec o całkowitej powierzchni GLA wynoszącej 20 624 mkw. Budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie na początku 2020 roku. Drugi, większy, piętnastokondygnacyjny biurowiec, został oddany do użytku najemcą w IV kwartale 2020 r., oferuje 26 142 mkw. całkowitej powierzchni GLA.

Za projekt architektoniczny całego kompleksu odpowiada Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. z Warszawy. Budynek na etapie projektowania uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Inwestorem i właścicielem Face2Face Business Campus jest firma Echo Investmant S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA