Koksownia Przyjaźń: 10 mln zł pożyczki na budowę bloku energetycznego

Koksownia Przyjaźń: 10 mln zł pożyczki na budowę bloku energetycznego

śląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Koksownia Przyjaźń poinformowała o podpisaniu umowy pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie zadania "Budowa bloku energetycznego w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej".

Umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na kwotę 10 mln zł. Środki pomocowe zostaną przeznaczone na dofinansowanie zadania „Budowa bloku energetycznego w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej” którego planowany koszt wynosi 225 mln zł.

 

Termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na połowę 2014 r. Zadanie realizowane jest w formule generalnego realizatorstwa przez firmę Energoinstal. W wyniku realizacji zadania zostanie osiągnięty efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

 

REKLAMA

Przypomnijmy, że umowa dotycząca budowy bloku energetycznego została podpisana pod koniec 2011 r. Termin realizacji inwestycji wynosi 33 miesiące licząc od daty podpisania umowy. Nowy blok energetyczny zasilany oczyszczonym gazem koksowniczym będzie miał moc ok. 70 MW.

 

Budowa nowego bloku energetycznego jest elementem strategii Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która dąży do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej i zwiększania zysków m.in. dzięki sprzedaży nadwyżek energii na rynek zewnętrzny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA