Firma Orange Polska wystawiła na sprzedaż zabytkowy budynek dawnej Poczty Paczkowej i Telegrafu na Starym Mieście Orange Polska

Firma Orange Polska wystawiła na sprzedaż zabytkowy budynek dawnej Poczty Paczkowej i Telegrafu na Starym Mieście

ZDJĘCIA
REKLAMA

Przedwojenny, zabytkowy budynek dawnej Poczty Paczkowej i Telegrafu przy zbiegu ulic Janickiego i Purkyniego we Wrocławiu należy dziś do Orange Polska i pełni funkcję biurową. Oprócz biur w gmachu znajdują się także sale konferencyjne i inne pomieszczenia. Firma telekomunikacyjna już od kilku lat chce sprzedać tę nieruchomość, znajdującą się na wrocławskim Starym Mieście, tuż obok placu Nowy Targ i kilkaset metrów od Rynku.

Wcześniej właściciel nie podawał konkretnej ceny, informując, że jest do negocjacji, ale teraz wystawia ten zabytkowy, przedwojenny budynek z 1901 roku z ceną, która została ustalona na 35 milionów złotych. Firma Orange Polska zdecydowała się na sprzedaż nieruchomości, ponieważ nie potrzebuje jej do prowadzenia podstawowej działalności biznesowej. Przed fuzją, w wyniku której powstała firma Orange Polska, w zabytku mieściła się siedziba Telekomunikacji Polskiej.

Powierzchnia zbywanego terenu wynosi 6 284 mkw. (cała działka nr 32/8 to 8 206 mkw.). Znajduje się na nim pięciokondygnacyjny budynek o pow. 7399 mkw., "wewnątrz w bardzo dobrym stanie technicznym" – jak zapewnia właściciel. Prowadzi do niego siedem wejść, w tym główne od strony ul. Purkyniego.

W obiekcie znajdują się m.in. biura, sale szkoleniowe oraz open space’y. Na terenie mieszczą się jeszcze dwa garaże, dwie portiernie oraz (na dziedzińcu) parking na 55 miejsc. W ogłoszeniu czytamy, że to nieruchomość z przeznaczeniem na biura, hotel lub akademik (plan miejscowy przeznacza ją przede wszystkim pod rozmaite usługi).

Budynek przy ul. Purkyniego 2 powstał w 1901 roku jako Poczta Paczkowa. Jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. – Projekt należał do berlińskich architektów, którzy ówcześnie stosowali dla urzędów stylistykę neobarokową. Do dziś – zwłaszcza w części parterowej – gmach zachwyca licznymi zdobieniami i różnorodnością przypominając o historycznej świetności – zwraca uwagę Orange.

Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska

Założenia sprzedaży:

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczącej:

- powierzchni 1002,63 mkw. w budynku na zasadzie użytkowania

- służebności przesyłu w gruncie na powierzchni 137,1 mkw.

REKLAMA

- służebności przesyłu na elewacji na powierzchni 5 mkw.

Jak podkreślają przedstawiciele Orange Polska – Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. Nieruchomość i dotycząca jej transakcja nie są objęte zakresem umów na świadczenie usług pośrednictwa sprzedaży nieruchomości OPL.

Pośredników, którzy są zainteresowani współpracą przy sprzedaży powyższej nieruchomości, Orange Polska prosi o kontakt celem zawarcia odrębnego porozumienia.

fot. Jan Augustynowski
fot. Jan Augustynowski
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska
Orange Polska

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Raff(gość)
Bardzo dobrze że sprzedają to żabojady zaniedbali tylko ten budynek a tak może porządny inwestor zrobi z tego perełkę
REKLAMA