Globalna firma Accenture ogłosiła wielkie zwolnienia. Pracę straci 19 tys. osób! Ile z nich w Polsce?twitter.com/AccenturePolska

Globalna firma Accenture ogłosiła wielkie zwolnienia. Pracę straci 19 tys. osób! Ile z nich w Polsce?

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka, znana, globalna firma tnie koszty swojej działalności. Tym razem jest to spółka konsultingowa Accenture. Ogłosiła właśnie oficjalnie, że zamierza zwolnić aż 19 tys. osób. Jak podaje Financial Times, koszty odpraw pracowniczych wyniosą 1,2 mld dol. W Polsce Accenture posiada swoje biura w Warszawie, Krakowie, Łodzi, we Wrocławiu oraz w Katowicach.

Powód zwolnień? Firmy walczą obecnie z rosnącymi kosztami działalności i niepewnymi perspektywami gospodarczymi. Accenture poinformowało, że w ciągu najbliższych 18 miesięcy planuje likwidację aż 19 000 miejsc pracy na całym świecie. W Polsce ten globalny gigant zatrudnia 7600 osób. Ile z nich straci pracę? Jak rozłoży się skala zwolnień w poszczególnych polskich miastach, w których funkcjonują biura tej firmy? Na razie przedstawiciele Accenture nie podają szczegółów.

Z zapowiedzi spółki wiadomo, że ponad połowa planowanej redukcji etatów dotknie tych pracowników Accenture, którzy zatrudnieni są w strukturach korporacyjnych, ale nie pracują bezpośrednio dla klientów.

– Łączne koszty odpraw pracowniczych w wysokości 1,2 mld dol. i kolejne 300 mln dol. z "konsolidacji powierzchni biurowej" – podała w komunikacie firma Accenture.

Spółka rozpoczęła też konsolidację zajmowanej przez siebie powierzchni biurowej w poszczególnych lokalizacjach. Taki ruch ma pomóc firmie w obniżeniu kosztów działalności.

W Polsce biura Accenture zlokalizowane są w biurowcach: Warsaw Towers, Browary Warszawskie, Przyokopowa 26 (Warszawa), High5ive (Kraków), University Business Park (Łódź), West House 1B (Wrocław) i Silesia Business Park (Katowice).

REKLAMA
twitter.com/AccenturePolska, / Warsaw Towers

O firmie Accenture:

Accenture, to międzynarodowa firma zajmująca się doradztwem biznesowym, dostarczająca usługi w obszarach strategy & consulting (doradztwo biznesowe i strategiczne), interactive (strategie medialne i marketingowe), technology (doradztwo technologiczne, chmurowe i cyberbezpieczeństwo) i operations (transformacje istniejących modelów biznesowych).

Spółka ma siedzibę w Irlandii, w Dublinie. W 1989 wydzieliła się z Arthur Andersen & Co. 1 stycznia 2001 r. przedsiębiorstwo zmieniło formalnie nazwę na Accenture, zaś 19 lipca 2001 roku stało się spółką giełdową notowaną na nowojorskiej New York Stock Exchange (NYSE).

Accenture realizuje projekty z ponad 40 branż, zgrupowanych w 5 obszarach: komunikacja, media i technologia, usługi finansowe, zdrowie i usługi publiczne, produkty i zasoby naturalne.

Accenture zatrudnia (przed planowanymi zwolnieniami) 738 tys. osób na całym świecie. Z tego 7600 w Polsce.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Dzień dobry(gość)
No, te 7600 w Polsce to trochę przesadzone. Mam nadzieję, że najpierw zwolnią tych scrum masterów nierobów najgorszych
REKLAMA