Globalny lider cyberbezpieczeństwa – amerykańska firma Netskope otworzy data center w WarszawieFoto: Zhana Tam - licencja CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Globalny lider cyberbezpieczeństwa – amerykańska firma Netskope otworzy data center w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

W 2023 r. w Warszawie powstanie nowe centrum danych (data center). Uruchomi je globalny lider cyberbezpieczeństwa – amerykańska firma Netskope. To będzie pierwsza tego typu inwestycja w tej części Europy.

Netskope, lider na rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa, ogłasza plany rozwoju związane z polskim rynkiem. Platforma firmy zapewnia bezpieczne przetwarzanie i kontrolę dostępu do wszelkich danych w środowisku chmury informatycznej, sieci internetowej oraz modelu pracy zdalnej czy też hybrydowej.

Firma Netskope, która w listopadzie tego roku obchodziła 10. rocznicę założenia, zatrudnia obecnie ponad 2500 pracowników. Na całym świecie firma posiada już 60 centrów danych, w budowę których zainwestowała ponad 100 milionów dolarów. Netskope ma ponad 2000 klientów, w tym wśród największych banków komercyjnych na świecie, 5 z 7 największych dostawców opieki zdrowotnej, 2 z 3 największych firm telekomunikacyjnych, a także 2 z 4 największych sprzedawców detalicznych. Z usług amerykańskiego koncernu korzystają także Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL a także federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Nestkope przetwarza dziennie ponad 50 miliardów transakcji w chmurze, sieci Web i aplikacjach prywatnych. Firma została wskazana przez Gartner-a jako lider na rynku SSE (Security Service Edge). Warto też zaznaczyć, że jest jedynym liderem SSE wymienionym również w ostatnim opracowaniu Gartnera dla tego rynku.

REKLAMA

– Dane są w obecnym świecie fundamentem funkcjonowania różnych branż przemysłu. Z naszych badań wynika, że pracownicy średniej wielkości przedsiębiorstwa używają ponad 2400 aplikacji chmurowych. 95% takich rozwiązań jest niezarządzanych przez zespoły IT i poza kontrolą danej organizacji. Takie aplikacje są w szarej strefie, którą my określamy mianem „shadow”. Te dane pokazują skalę zjawiska i wyzwanie przed jakim stają firmy, w momencie kiedy pracują nad zabezpieczeniem swoich danych. A przecież popularne ostatnio hybrydowe i zdalne formy pracy zmniejszają poziom kontroli w tym zakresie. To nie ułatwia przedsiębiorstwom ochrony własnych zasobów – komentuje Xavier Duyck, Wiceprezes Netskope ds. Sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH.

– Coraz więcej Polaków pracuje obecnie hybrydowo jednocześnie z domu oraz biura, korzystając z urządzeń firmowych jak i prywatnych, a także z prywatnych i publicznych usług w chmurze. Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a w wirtualnym świecie jesteśmy coraz częściej świadkami licznych ataków między innymi cyberprzestępców, w tym wyspecjalizowanych grup sponsorowanych także przez państwa i różne organizacje komercyjne. Rozwiązania Netskope chronią firmy, ich pracowników a także wrażliwe dane. Obecnie jesteśmy w trakcie budowania lokalnej sieci partnerów, która będzie wspierać polskie firmy i instytucje w zakresie cyberbezpieczeństwa – komentuje Michał Borowiecki, dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Siedziba firmy Netskope w Santa Clara w USA:

Foto: Zhana Tam - licencja CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons
Foto: Zhana Tam - licencja CC BY-SA 2.0 / Wikimedia Commons

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA