Grupa Erbud oddała do użytku Śląskie Centrum Chorób Serca w ZabrzuMateriały prasowe

Grupa Erbud oddała do użytku Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Zabrzu uroczyście zainaugurowano działalność Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi. Inwestycję o wartości 107,7 mln zł (netto) zrealizowała czołowa polska grupa budowalna – Erbud.

– Budowa infrastruktury medycznej to spécialité de la maison ERBUD-u, z czego osobiście jestem dumny. Dziś oddajemy jeden z najnowocześniejszych ośrodków kliniczno-naukowych w Europie. Miejsce, w którym powstał szpital jest szczególne w historii polskiej medycyny – budynek o nazwie A+ powstał bezpośrednim sąsiedztwie legendarnego budynku A, w którym przeprowadzono pierwszy przeszczep serca w naszym kraju. Wyjątkowy był również okres realizacji inwestycji, przypadający na czas pandemii i wybuchu wojny w Ukrainie. Mimo tych bezprecedensowo niesprzyjających okoliczności zrealizowaliśmy projekt w założonym terminie oraz budżecie. To niezbity dowód, że wiemy jak budować szpitale – podkreśla Jacek Leczkowski, wiceprezes Erbud S.A.

Powstanie Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi zrealizowano formule "zaprojektuj i wybuduj" w okresie 23.09.2019-23.02.2022, za łączną kwotę 107,7 mln zł (netto).

REKLAMA

Budynek ma 5 kondygnacji o powierzchni netto 12 500 mkw. Ośrodek kliniczno-naukowy jest przystosowany do leczenia 124 pacjentów, posiada 6 sal zabiegowych z jednym z najnowocześniejszych angiografów w Polsce. W budynku zastosowano szereg nowoczesnych instalacji m.in.: pocztę pneumatyczną, którą połączono trzy budynki, instalację fotowoltaiczną o mocy ponad 200 kW, pompy ciepła zasilające ogrzewanie podłogowe, instalację BMS do monitorowania i sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu.

Materiały prasowe

Inwestycje związane z budową szpitali stanowią szczególną pozycję w portfolio Erbud S.A. W ostatnim czasie czołowa grupa budowalna podpisała umowy na przebudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Kraśniku oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. W lutym 2021 r. Erbud S.A. wraz ze Strabag Sp. z o.o. oddały do użytku Szpital Południowy w Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA