Jedna z największych europejskich firm logistycznych zakupiła nową działkę na Dolnym ŚląskuGrupa Hegelmann, / Hegelmann Hub Poland

Jedna z największych europejskich firm logistycznych zakupiła nową działkę na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jedna z największych europejskich firm z branży logistycznej, Grupa Hegelmann, zakupiła nową działkę na Dolnym Śląsku. Spółka A.S. Real Estate, należąca do tej znanej, niemieckiej grupy, zakupiła w drodze przetargu od gminy Zgorzelec działkę nr 545/30 o powierzchni 1,5 ha, w miejscowości Żarska Wieś.

Cena osiągnięta w przetargu wyniosła 1,53 mln zł. W przetargu udział wziął jeden podmiot. Zakupiona nieruchomość niezabudowana znajduje się tuż obok wielkiego kompleksu Hegelmann Hub Poland. To unikalny w skali krajowej projekt branży transportowej.

Urząd Gminy Zgorzelec (BIP)

Nieopodal węzłów transgranicznych w Zgorzelcu i Jędrzychowicach powstał duży, nowoczesny kompleks dedykowany polskim kierowcom. Inwestycja, która zapewni pełne zaplecze usług dla przewoźnika, floty i kierowców, to odpowiedź na wyzwania stawiane przez kolejne regulacje unijne oraz pakiet mobilności.

Centrum operacyjne Hegelmann powstało na działce o powierzchni 11,6 ha. Na rozległym terenie mieści się jednak dużo więcej niż samo biuro firmy. Baza podzielona jest na szereg stref kompleksowo realizujących wszystkie potrzeby kierowców, ich pojazdów oraz przewoźników.

Strefa biurowa znajduje się będzie w nowoczesnym, trzykondygnacyjnym budynku. Przewidziano tam przestrzeń dla zespołu Hegelmann Poland oraz dodatkowe miejsce dla partnerów biznesowych Firmy a także innych przewoźników – w sumie około 60 dodatkowych biur dla podmiotów zewnętrznych.

Rozbudowane zaplecze to przede wszystkim komfortowy hotel oferujący ponad 750 miejsc noclegowych. Pokoje zaprojektowano specjalnie dla potrzeb kierowców wracających z europejskich tras w ramach obligatoryjnych przerw narzuconych przez pakiet mobilności. Dodatkowy atut hotelu stanowi wyłączona przestrzeń komercyjna o wysokim standardzie, przeznaczona dla dla partnerów biznesowych, przewoźników i innych firm transportowych.

W strefie usługowej znajduje się rozbudowane zaplecze dla samochodów ciężarowych. W budynku o powierzchni 6 820 mkw. przewidziano pełen zakres świadczeń dla zmotoryzowanych: od warsztatu i stacji diagnostycznej, aż po lakiernię i dopasowaną do gabarytów TIRów myjnię.

Z myślą o samych TIR-ach powstanie również dedykowany magazyn. Na powierzchni 5 900 mkw. znajduje się zaplecze dla części zamiennych oraz opon. Takie rozwiązanie optymalizuje czas napraw i zapewnia sprawne działanie całej strefy usługowej. Dalsze plany rozbudowy Hegelmann Hub Poland przewidują powstanie odrębnego kompleksu logistycznego i centrum magazynowego.

Przestronne parkingi wokół biura, hotelu, stref usługowych oraz magazynów pomieszczą jednocześnie 220 ciężarówek i aż 450 aut osobowych.

REKLAMA

– Nie ma drugiej takiej inwestycji w Polsce. Budujemy własne centrum operacyjne przede wszystkim z myślą o zapewnieniu komfortu naszym pracownikom. Obserwujemy jednak sytuację całego biznesu transportowego w Polsce. Bierzemy pod uwagę potrzeby rynku oraz trudności w spełnianiu wymogów pakietu mobilności przez mniejsze firmy transportowe, dlatego zdecydowaliśmy o udostępnieniu centrum wszystkim kierowcom i podmiotom, również konkurencyjnym – stwierdza Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Poland, podczas rozpoczęcia budowy kompleksu w Żarskiej Wsi w 2021 roku.

Plany Grupy Hegelmann w Polsce są ambitne. Wartość inwestycji na dzień dzisiejszy to ponad 22 mln euro, jednak już teraz inwestor przewiduje dalszą rozbudowę kompleksu. Otwarcie Hegelmann Hub Poland bez wątpienia wpłynie na zatrudnienie i powstanie nowych miejsc pracy w regionie Zgorzelca.

– Chcemy rozwijać się i inwestować w Polsce, która jest liderem transportowym całej Europy. W samym Centrum Operacyjnym planujemy zatrudnić około 200 osób. Będziemy potrzebować specjalistów niższego i wyższego szczebla oraz szeregu podwykonawców do obsługi całej infrastruktury kompleksu. Dodatkowe wakaty pojawią się też bez wątpienia u naszych partnerów biznesowych oraz pozostałych firm, które otworzą placówki na terenie strefy biurowej – podkreśla Fedir Yurkevych.

Za realizację robót odpowiadała firma Strabag.

Grupa Hegelmann, / Hegelmann Hub Poland

O inwestorze:

Grupa Hegelmann jest firmą rodzinną z siedzibą w Bruchsal w Niemczech. Została założona w 1998 roku. Z biegiem lat stała się globalnym graczem w branży logistycznej i świadczy usługi w wielu różnych sektorach i branżach.

Grupa Hegelmann jest aktywna w wielu krajach na całym świecie. Jej największym rynkiem jest Europa, ale działa również w Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Firma dysponuje jedną z największych flot ciężarówek w Europie, złożoną z 5500 nowoczesnych pojazdów. Zatrudnia łącznie ponad 11 000 pracowników.

W artykule wykorzystano materiały Grupy Hegelmann.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA