Kolejne zmiany w centrum Katowic - przebudowa torowisk

Kolejne zmiany w centrum Katowic - przebudowa torowisk

Katowice
REKLAMA

W środę, 26 września, rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową torowiska tramwajowego w alei Korfantego w ramach I etapu przebudowy centrum.

Roboty prowadzone będą równocześnie na obu torach, co wiąże się z koniecznością zajęcia przez firmę budowlaną po jednym z trzech dostępnych pasów jezdni w każdym kierunku.


Dodatkowo w środę zamknięty zostanie bezpośredni przejazd z ulicy Moniuszki przez aleję Korfantego w kierunku ulic Skargi i Mickiewicza. Kierowcy planujący dojazd do tych ulic od strony wschodniej (czyli od ulicy Moniuszki) będą musieli skorzystać z objazdu: skręt w prawo w aleję Korfantego - objazd Ronda - wjazd na aleję Korfantego od strony północnej - dojazd do ulicy Skargi/Mickiewicza.

W związku z tym modyfikacji ulegną pionowe i poziome oznaczenia na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki z Aleją Korfantego - wszystkie trzy pasy na ulicy Moniuszki będą uprawniały do skrętu w prawo. Dodatkowo do nowej organizacji ruchu zostanie dostosowana także sygnalizacja świetlna.

Planowane modyfikacje powinny zminimalizować utrudnienia dla kierowców wynikające z wprowadzonych zmian.

Od środy zmianie ulegnie również dojazd do posesji przy ul. 3 Maja - będzie odbywał się tylko od strony ul. Słowackiego i Placu Wolności.

 

REKLAMA

 

źródło: UM Katowice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA