Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Wrocławia doczekała się remontu. Powstanie w niej hotel Chamielec Architekci

Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Wrocławia doczekała się remontu. Powstanie w niej hotel

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Kolejna okazała, przedwojenna, zabytkowa kamienica w samym centrum stolicy Dolnego Śląska doczekała się remontu i odzyska swój dawny blask. Tym razem będzie to kamienica przy ulicy Kołłątaja 24. W obiekcie funkcjonował będzie hotel z częścią użytkową w parterze.

Rozpoczął się generalny remont tego zabytkowego budynku, położonego w ścisłym centrum Wrocławia. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych w kamienicy przy ul. Kołłątaja 24 otwarty zostanie hotel.

Początkowo inwestycję miała realizować spółka Ashville Polska, należąca do Grupy Ashville z Wielkiej Brytanii. Jednak inwestor ten zdecydował się sprzedać i kamienicę przy ul. Kołłątaja 24 i stojącą obok niej kamienicę pod numerem 23.

Odkupiła ją wrocławska spółka związana z deweloperem Fira. Chce otworzyć w budynku hotel. Spółka K24 Sp. z o.o., powiązana z Fira Sp. z o.o., złożyła 8 października 2019 r. wniosek w sprawie zmiany pozwolenia na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę kamienicy usługowej przy ul. Kołłątaja 24 na Przedmieściu Świdnickim.

Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Chamielec Architekci Sp. z o.o.

– Utrzymamy obecny kształt budynku, bez dodatkowej kondygnacji, a przebudowa nie będzie taka jak w koncepcji przedstawionej przez Ashville – zapewniał nas w 2019 roku Jesús García-Nieto Moreno, prezes zarządu K24 i Fira Capital.

Tak miały wyglądać nadbudowane kamienice przy ul. Kołłątaja 23 (po lewej stronie wizualizacji) i 24 według koncepcji ich poprzedniego właściciela, firmy Ashville Polska:

Ashville Polska
Ashville Polska

Tak będzie wyglądała kamienica przy ul. Kołłątaja 24 po remoncie przeprowadzonym przez K24 Sp. z o.o., powiązaną z Fira Sp. z o.o.

REKLAMA
Chamielec Architekci
Chamielec Architekci
Materiały inwestora

Trwa także remont sąsiadującej kamienicy przy ul. Kołłątaja 23, w której powstanie 27 mieszkań 1 i 2-pokojowych o metrażach od 46 mkw. do 61 mkw. oraz trzy lokale handlowo-usługowe. Inwestorem jest Money Square Investment z Krakowa.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Stan obu kamienic w 2018 roku, przed rozpoczęciem ich remontów:

fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej

Komentarze (2)

Napisz komentarz
spider(gość)
Oby więcej takich remontów.
Janusz(gość)
Zmiana na plus, brawo.
REKLAMA