DODAJ
DlugiX 22.03.2008, godz. 17:37
Będzie mniej korzystny wariant tzw. 'wschodni' a co z 'zachodnim'?? To zachodni odciążyłby zakorkowaną ulicę Wrocławską, można tam stać nawet w kilkugodzinnym korku, HORROR !!
odpowiedz
Tsamb 25.03.2008, godz. 12:19
Wariant zachodni jest o wiele droższy i dlatego są problemy. Najważniejsze, że rusza, bo jakby nie było ten odcinek również jest ważny m.in. dla WSSE :)
odpowiedz
DlugiX 25.03.2008, godz. 16:23
No tak, trzeba się cieszyć z tego co się ma :) ale chyba nie zaprzeczysz że zachodni odcinek by odkorkował na dobre ul. Wrocławską i ul. Armii Krajowej
odpowiedz
Tsamb 25.03.2008, godz. 19:39
pewnie, zgadzam się z Tobą w 100%-odciążyłoby to nawet więcej ulic i Szczawno-Zdrój przy okazji...ale cóż, musimy czekać |miasto, powiat, województwo i rząd jest z jednej partii, są jakieś przetasowania w GDDKiA, więc może coś drgnie jak już jedno poszło po naszej myśli i kilka innych ulic w Wałbrzychu zostało wyremontowanych:)
odpowiedz
DlugiX 26.03.2008, godz. 07:14
Tak jest, widać że coś się rusza powoli, jeszcze tylko autostrada na Wrocławskiej i będzie OK <lol2> :lol::lol: hehehe
odpowiedz
Tsamb 14.04.2008, godz. 11:37
Wałbrzych będzie miał zachodnią obwodnicę. W tym roku powstanie dokumentacja, w trzech kolejnych zostanie zakończona budowa. To jeszcze nieoficjalne informacje, ale już powiało optymizmem.

Sprawa budowy zachodniego odcinka obwodnicy ciągnie sie od ponad 10 lat. Różne już były terminy dokończenia inwestycji, jednak nigdy nie zostały dotrzymane. A o tym, jak ważną rolę może ona odegrać w zakorkowanym i rozjeżdżonym Wałbrzychu, nikogo nie trzeba przekonywać. Zachodni odcinek obwodnicy (od Piaskowej Góry do centrum Wałbrzycha) odciąży zakorkowany dojazd do centrum miasta - ulicę Wrocławską i Armii Krajowej.
Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji jest przełom w tej sprawie. Najważniejsze decyzje zapadły pod koniec ubiegłego tygodnia w Warszawie. Z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem spotkali się po raz kolejny prezydent Piotr Kruczkowski oraz parlamentarzyści z naszego regionu, poseł Zbigniew Chlebowski i senator Roman Ludwiczuk. Podczas rozmów miała paść obietnica, że zachodnia obwodnica w Wałbrzychu powstanie. W tym roku ma zostać ukończona dokumentacja, na którą są już pieniądze ok. 5 milionów zł z Generalnej Dyrekcji Dróg. Sama budowa ma ruszyć za kolejne 12 miesięcy. Środki na tę inwestycję - według różnych szacunków od 300 do 500 milionów złotych - maja zostać wpisane do budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na 2009 rok. O tym czy się tak stanie, przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

MW, AZ-B | Nowe Wiadomości Wałbrzyskie
odpowiedz
DlugiX 14.04.2008, godz. 15:46
Widać że media do wszystkiego dojdą, heh, skąd taki przeciek poszedł? Plany miały być dane dla opini publicznej dopiero w czerwcu...
odpowiedz
Tsamb 14.04.2008, godz. 18:05
I za to właśnie cenię dziennikarzy - dzięki temu wiemy więcej i szybciej... :D . Mam nadzieję, że to wszystko dojdzie do skutku i w końcu będziemy mieli cała obwodnicę. Najważniejsze, że coś się rusza w tym temacie...
odpowiedz
Tsamb 14.04.2008, godz. 19:04
Tak wygląda aktualnie niedokończony zachodni odcinek obwodnicy Wałbrzycha... :roll:
[attachment=7:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (1).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=6:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (4).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=5:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (3).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=4:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (2).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=3:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (5).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=2:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (7).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=1:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha (6).jpg[/attachment:29lv9jt9]
[attachment=0:29lv9jt9]Zachodnia obwodnica Wałbrzycha.jpg[/attachment:29lv9jt9]
odpowiedz
DlugiX 14.04.2008, godz. 19:25
Jeżeli chodzi o drogi i nie tylko to zapraszam na dział "DOLNY ŚLĄSK NA FOTOGRAFII" ->> viewforum.php?f=24
dodałem kilka tematów na którym umieściłem fotki m.in. Wałbrzyskich dróg oraz samego Wałbrzycha, zapraszam :)
odpowiedz
DlugiX 14.04.2008, godz. 19:29
"Tsamb" napisał:
I za to właśnie cenię dziennikarzy - dzięki temu wiemy więcej i szybciej... :D . Mam nadzieję, że to wszystko dojdzie do skutku i w końcu będziemy mieli cała obwodnicę. Najważniejsze, że coś się rusza w tym temacie...


Wszędzie nos wsadzą ;) z jednej strony dobrze ale z drugiej zacznie się znów dla Ratusza okres pytań i odpowiedzi, lepiej przygotować dokumentacje w spokoju bez żadnych dręczących pytań oraz, nie daj boże, protestów ekologów.
odpowiedz
Orzech 15.04.2008, godz. 20:52
wtorek, 15 kwietnia 2008 godz. 20:11

Będzie obwodnica

Wałbrzych będzie miał w końcu długo oczekiwaną zachodnią obwodnicę. W tym roku powstanie dokumentacja, a trasa ma być gotowa do końca 2010 roku.


Budowa obwodnicy ciągnie się od kilkunastu lat. Były już różne terminy dokończenia inwestycji, a pięć lat temu budowę wstrzymano.

Zachodni odcinek Obwodnicy, o długości 10 km, połączy dwa największe wałbrzyskie osiedla: Piaskową Górę i Podzamcze z centrum miasta. Obecnie na jedynej drodze tworzą się korki.

Wznowienie budowy to efekt spotkania wałbrzyskich parlamentarzystów PO i prezydenta Wałbrzycha z ministrem infrastruktury.

Reporter: Maciej Maciejewski

http://ww6.tvp.pl/1687,20080415697089.strona
odpowiedz
DlugiX 15.04.2008, godz. 21:08
Pan Maciej Maciejewski był dzisiaj w ratuszu, ale szczerze mówiąc nie jestem pewny czy w w/w sprawie :)
odpowiedz
Tsamb 16.04.2008, godz. 17:58
Wałbrzych
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zachodnią obwodnicą Wałbrzycha będziemy jeździć za 4 lata - przekonywali wczoraj Piotr Kruczkowski, prezydent miasta i poseł PO Zbigniew Chlebowski.
- Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewnił nas, że jeszcze w tym roku w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad znajdą się pieniądze na dokumentację, a później na budowę - tłumaczył prezydent Kruczkowski.
W tym roku na prace projektowe mają być zarezerwowane 3 mln zł.
- Nie mamy tego na piśmie, ale jeśli minister to obiecał, to jest to pewne - zapewniał Chlebowski.
Władze miasta szacują, że budowa zachodniego odcinka drogi będzie kosztować ok. 300 mln zł.
- Dotąd byłem niedowiarkiem, ale teraz wierzę, że obwodnica powstanie. Są już konkretne decyzje, pieniądze i harmonogramy. Cieszę się, bo zmagam się z tym problemem już od 6 lat - mówił prezydent. Jak dodał z pieniędzy województwa dolnośląskiego ma zostać zbudowana wschodnia część obwodnicy Wałbrzycha. Budowa potrwa 3 lata. Ale miasto stara się, by skrócić ten termin o rok.

PG | Polska & Gazeta Wrocławska
odpowiedz
Tsamb 21.04.2008, godz. 11:08
Duże inwestycje drogowe

Około 300 milionów złotych będzie kosztować budowa zachodniej wałbrzyskiej obwodnicy. W tegorocznym budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zabezpieczono już ponad 3 miliony złotych na przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

Mija szósty rok od momentu, gdy walczę o obwodnicę Wałbrzycha. Z tego można byłoby już napisać książkę, w której znalazłyby się między innymi również wątki kryminalne. Nam mieszkańcom zależy najbardziej na tym, aby ta obwodnica w ogóle powstała - mówi Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha.
W ubiegłym tygodniu z posłem Zbigniewem Chlebowskim i senatorem Romanem Ludwiczukiem był w tej sprawie u Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury . To on decyduje o tym, jakie drogi powstaną. I to od niego usłyszałem tę decyzję. Decyzję, a nie obietnicę, że powstanie zachodni odcinek obwodnicy - podkreśla Kruczkowski.
Kiedy? W tym roku jest zabezpieczone ponad 3 miliony złotych na dokumentację. Zostanie przygotowana w ciągu jednego roku. W budżecie GDDKiA na lata 2009-2010 będą zapisane środki na fizyczna realizację inwestycji. Reasumując, proces projektowy potrwa jeden rok. Budowa około - dwa lata. Za trzy, cztery lata pierwszy kierowca powinien zatem pojechać już zachodnią nitką obwodnicy.

Z każdej strony

Szacunkowy koszt budowy zachodniej części wynosi 300 milionów złotych.
- Nawet gdyby wzrosło to do czterystu milionów, pieniądze nie są już tu problemem - mówi prezydent. Zachodnia część obwodnicy to jeden z elementów szerokiego planu połączenia komunikacyjnego naszego miasta z resztą kraju. Na spotkaniu z ministrem Grabarczykiem wałbrzyscy delegaci rozmawiali również o drodze S3.
- I są na to środki. Mamy dogodne połączenie do węzła w Kamiennej Górze lub w Bolkowie. To był zresztą jeden z argumentów w sprawie budowy zachodniej części obwodnicy - zaznacza Kruczkowski. Kolejnym ważnym ciągiem komunikacyjnym ma być obwodnica Żarowa i Świdnicy, a więc przedłużenie dwujezdniowej drogi od Świebodzic.

Wschód też zabezpieczony

To, co może cieszyć również kierowców, to informacja, że będzie realizowana dalsza część budowy tzw. wschodniej obwodnicy Wałbrzycha, czyli drogi, która kończy się niedokończonym wiaduktem na ulicy Uczniowskiej. Drogę i inwestycję przejmie zgodnie z porozumieniem województwo.
- W wieloletnim planie inwestycyjnym województwa dolnośląskiego zapisana jest budowa łącznika od ulicy Uczniowskiej do Strzegomskiej, a więc tej, którą jedziemy do Świdnicy. Wyremontowana zostanie również, droga wojewódzka od Świdnicy do ulicy Noworudzkiej - kończy prezydent Wałbrzycha.

Rafał Pawłowski | Tygodnik Wałbrzyski
odpowiedz
DlugiX 21.04.2008, godz. 19:57
Zachodnia obwodnica za 2, 3 lata, prawa grodzkie od stycznia przyszłego roku. To nie fantastyka tylko oficjalne informacje, która na specjalnej konferencji prasowej potwierdził prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski i poseł PO, Zbigniew Chlebowski. Jako pierwsi pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu. Czekamy na realizację tych zapowiedzi.


Scenariusz ma być taki. W tym roku już w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad są środki na przygotowanie dokumentacji i projektu obwodnicy. W maju i w czerwcu, gdy będzie przygotowany budżet na rok przyszły, mają do niego zostać wpisane pieniądze na fizyczną realizację inwestycji. Będzie to na pewno ponad 300 milionów, a budowa potrwa 2, 3 lata. Czyli z obwodnicą zdążymy tuż przed EURO 2012. Takie obietnice złożył prezydentowi Piotrowi Kruczkowskiemu, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.Podobne obietnice słyszeliśmy już w 2005 roku, jak wiadomo nie zostały spełnione. Tym razem prezydent Kruczkowski jest optymistą. - Wierzę, że ta obwodnica rzeczywiście powstanie. Zmierzam się z nią już szósty rok, ale te zapowiedzi, które teraz padły są najbardziej konkretne. Rozmawialiśmy o pieniądzach, o harmonogramie prac - tłumaczy. Poseł Zbigniew Chlebowski, spotkanie z ministrem nazywa ważnym i przełomowym. Nie niepokoi go to, że na razie jest to tylko słowna obietnica. - Nie ma potrzeby, aby było to na piśmie. Minister Grabarczyk podjął odpowiedzialną decyzję - przekonuje Chlebowski.

Zgodnie z zapowiedziami polityków PO, Wałbrzych jest także coraz bliżej odzyskania praw grodzkich W drugiej połowie maja w zamku Książ zorganizowana zostanie duża konferencja, na której przedstawiony zostanie projekt dokończenia reformy administracyjnej kraju. - To będzie bardzo duże wydarzenie w skali kraju - zapowiada Zbigniew Chlebowski. Władze samorządowe mają zapewnienie, że na tej konferencji padnie pozytywna odpowiedź na pytanie: czy Wałbrzych odzyska prawa grodzkie. Ma to się stać 1 stycznia przyszłego roku. - Dzięki temu zostaną naprawione szkody, które zostały wyrządzone naszemu miasta - podkreśla Kruczkowski.

Michał Wyszowski
wyszowski@nww.pl
odpowiedz
musashi 23.04.2008, godz. 19:29
Czyzby to zapowiedz wyjscia W-cha z dolka? :D
odpowiedz
Tsamb 23.04.2008, godz. 21:57
Na to wygląda:) same dobre wieści w ostatnim czasie jeśli chodzi o inwestycje!!! Oby tak dalej :mrgreen:
odpowiedz
DlugiX 24.04.2008, godz. 14:10
"musashi" napisał:
Czyzby to zapowiedz wyjscia W-cha z dolka? :D

"tsamb" napisał:
Na to wygląda:) same dobre wieści w ostatnim czasie jeśli chodzi o inwestycje!!! Oby tak dalej


Oby ;-) jeżeli powstanie obwodnica to będzie można remontować ul Wrocławską i Armii Krajowej, bo jak narazie to nie ma na to szans, nawet gdyby kasa była, bo jest to przecież najważniejszy szlak komunikacyjny Wałbrzycha, a obwodnica będzie alternatywną drogą więc nic oprócz kasy nie stanie na drodze remoncie obecnej drogi prowadzącej przez najważniejsze dzielnice komunikacyjne Wałbrzycha :)
odpowiedz
Tsamb 24.04.2008, godz. 15:01
"DlugiX" napisał:
[quote="musashi":3rtv9ucr]Czyzby to zapowiedz wyjscia W-cha z dolka? :D

"tsamb" napisał:
Na to wygląda:) same dobre wieści w ostatnim czasie jeśli chodzi o inwestycje!!! Oby tak dalej


Oby ;-) jeżeli powstanie obwodnica to będzie można remontować ul Wrocławską i Armii Krajowej, bo jak narazie to nie ma na to szans, nawet gdyby kasa była, bo jest to przecież najważniejszy szlak komunikacyjny Wałbrzycha, a obwodnica będzie alternatywną drogą więc nic oprócz kasy nie stanie na drodze remoncie obecnej drogi prowadzącej przez najważniejsze dzielnice komunikacyjne Wałbrzycha :)[/quote:3rtv9ucr]
100 % racji !!! a jak sie znalazła kasa na obwodnicę to jest nadzieja, że bardziej poszukają i będzie też na Wrocławską i Armii Krajowej :lol:
odpowiedz