DODAJ
DlugiX 24.04.2008, godz. 16:19
w końcu to ważny odcinek drogi wojewódzkiej, a województwo obiecało że do 2012roku wyremontuje większość dróg wojewózkich :)
odpowiedz
DlugiX 28.04.2008, godz. 21:15
Nasi plotkarze ostatnio donieśli nam o cudownym zniknięciu dziury ze skrzyżowania Długiej i Broniewskiego, a tu chyba.... będzie kolejny cud! Na to się przynajmniej zanosi. Nasi plotkarze wypatrzyli koparki na.... obwodnicy! I to zachodniej! Wiem, na m tez wydawało się to niemożliwe, ale są dowody (patrz zdjęcie). Jeśli to zwiastun wznowienia budowy, to lepszej wiadomości mieszkańcy Wałbrzycha - a zwłaszcza Piaskowej Góry i Podzamcza - chyba nie mogli się spodziewać.

źródło: NWW
odpowiedz
Tsamb 28.04.2008, godz. 22:07
W tym roku projekt, w przyszłym - rozpoczęcie budowy. Takie deklaracje w sprawie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha padły z ust prezydenta Piotra Kruczkowskiego i posła Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Chlebowskiego.
- Jest akceptacja dla tej obwodnicy, znajdą się pieniądze w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad dokumentacją - zapewnia parlamentarzysta. Podobnych przyrzeczeń dotyczących drogi przez Wałbrzych było w ciągu ostatnich paru lat bez liku, ale według posła i prezydenta, nigdy nie były tak konkretne. - Oczywiście nie mogę dać głowy, ale mogę dać słowo honoru, że nie wyobrażam sobie, żeby tym razem mogły się dziać jakieś złe rzeczy przy realizacji tej inwestycji - przysięga Zbigniew Chlebowski. Obwodnica Wałbrzycha dotąd nie miała szczęścia, napotykając co i rusz na przeszkody nie do przebycia, choć niby wszyscy bardzo chcieli, żeby powstała. Miasto dogadywało się z kolejnymi ministrami i szefami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, potem szefów zmieniano i sprawa wracała do punktu wyjścia. Teraz ma być inaczej, a gwarancje, to decyzja ministra infrastruktury i rozpoczęcie procedur wprowadzenia do budżetu pieniędzy na projekt. Potrzeba na to 3 mln zł. W przyszłym roku na drogę już wjedzie ciężki sprzęt i po dwóch, lub trzech latach będzie można odetchnąć, jadąc przez miasto.
[attachment=0:1iejapnt]bez tytułu.JPG[/attachment:1iejapnt]
- Wyobrażam sobie, że przejeżdżamy z północnych dzielnic Wałbrzycha do centrum w czasie 5 - 6 minut bez żadnych korków - puszcza wodze fantazji Piotr Kruczkowski. Trasa obwodnicy będzie wiodła od skrzyżowania ul. Wrocławskiej z al. De Gaulle'a, potem przez Wieniawskiego i Łączyńskiego, następnie do wzgórza Gedymina, by wypaść przez ul. Żeromskiego do ul. Armii Krajowej w okolicy "Separatora", potem przez Sikorskiego do Niepodległości. Koncentracja sił i środków na obwodnicy zachodniej nie oznacza rezygnacji z obwodnicy wschodniej. Tam
planowane jest przedłużenie ul. Uczniowskiej do Strzegomskiej, co zostało wpisane do wieloletniego planu inwestycyjnego samorządu województwa dolnośląskiego.

Barbara Szeligowska, http://www.30minut.pl
odpowiedz
DlugiX 10.05.2008, godz. 11:22
Dzisiaj jechałem sobie przez Piaskową Górę, i :shock: zauważyłem ze teren wjazdu na obwodnice jest ogrodzony, i są postawione budki robotników... o co chodzi... :?::?::?:
odpowiedz
DlugiX 01.06.2008, godz. 10:26
Stoi tam ciężki sprzęt i widze jakieś prace na terenie obwodnica na Piaskowej Górze, ktoś wie o co chodzi??? dziwne to troszeczke...
odpowiedz
Orzech 23.06.2008, godz. 20:22
Prezydencie jedź i załatw!

poniedziałek, 23 czerwiec 2008

Miało być tak. W przyszłym roku rusza budowa, za 2,3 lata jedziemy gotową zachodnią obwodnicą Wałbrzycha. Jeszcze w kwietniu zapowiadali to prezydent Piotr Kruczkowski i poseł Zbigniew Chlebowski. W ubiegłym tygodniu w kilku miejscach - przede wszystkim w Ministerstwie Infrastruktury oraz w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - usłyszeliśmy, że to nie są realne plany. Dlatego apelujemy. Załatwcie w końcu obwodnicę dla naszego miasta.


Sytuacja zaczyna przypominać rok 2005. Wtedy to w Wałbrzychu podpisano porozumienie na mocy którego zachodnia obwodnica miała powstać w 2008 roku. Tyle, że na złożeniu podpisów się skończyło, a przepychanki co do terminów budowy trwają do dziś. W kwietniu tego roku ponownie odtrąbiono sukces. - Wierzę, że ta obwodnica rzeczywiście powstanie. Zmierzam się z nią już szósty rok, ale te zapowiedzi, które teraz padły są najbardziej konkretne - mówił po spotkaniu z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem, prezydent Piotr Kruczkowski. Towarzyszył mu w nim, m.in. poseł Zbigniew Chlebowski, który zapewniał, że decyzja ministra jest wiążąca. - Nie ma potrzeby, aby było to na piśmie - podkreślał.


Budować chcemy, ale...

Wtedy przedstawiono taki scenariusz. W tym roku GDDKiA przeznacza środki na dokumentację i projekt obwodnicy. W maju i czerwcu (czyli właśnie teraz) do budżetu wpisane zostaną środki na budowę. W przyszłym roku przetarg i start inwestycji, na gotową obwodnicę wyjeżdżamy za 2,3 lata. Sukces i zadowolenie.

Tyle naszego chciejstwa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od lat nie kwapi się do wybudowania naszej obwodnicy. Już w styczniu tego od jej przedstawiciela usłyszeliśmy, że co prawda „czynimy starania, żeby pozyskać środki finansowe na realizację tej inwestycji", to jednak jest to trudne ponieważ w związku z EURO 2012, priorytetem jest budowa dróg ekspresowych i autostrad. Natomiast w ubiegłym tygodniu w trzech różnych źródłach uzyskaliśmy niepokojące dla wałbrzyskich kierowców informacje. Jedno jest pewne, o tym, że prace rusza w przyszłym roku możemy zapomnieć. - Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha mogłaby rozpocząć się najwcześniej w 2010 roku, przy założeniu zapewnienia środków budżetowych na tę inwestycję - mówi „Wiadomościom" Maciej Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury. To założenie jest bardzo ważne, bo jak przyznaje Łukasz Jóźwiak z centrali GDDKiA - Na dzisiaj nie mamy potwierdzenia środków finansowych na tą inwestycję. I choć pytaliśmy, to nikt nie był w stanie odpowiedzieć czy te środki będą, a jeżeli tak to kiedy.


Nie znaczy to, że sprawa naszej obwodnicy leży odłogiem. - W tegorocznym budżecie GDDKiA ma zarezerwowane pieniądze na zakończenie koncepcji programowej obwodnicy zachodniej Wałbrzycha oraz na realizację prac przygotowawczych - to z kolei Joanna Wąsiel z wrocławskiego oddziału dyrekcji. W przyszłym roku chcieliby ogłosić przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz dokumentacji, na to jednak potrzebne są pieniądze z centrali, których na razie nie ma. Aby do tego doszło inwestycja musi zostać zgłoszona do Komisji Ocen Projektów Inwestycyjnych w Warszawie, a do tego z kolei potrzebne jest postanowienie Ministra Ochrony Środowiska dotyczące decyzji środowiskowej. A tej wciąż nie ma po kolejnych korektach zgłoszonych przez... GDDKiA.


Jak długo jeszcze poleży?

Optymistą jest poseł Zbigniew Chlebowski. - W MOŚ wszystkie rozstrzygnięcia są dla nas korzystne, jestem też w stałym kontakcie z ministrem Grabarczykiem. Wiem, że w przyszłym roku znajdą się pieniądze na tą inwestycję - podkreśla. W ratuszu dowiedzieliśmy się, że w środę do dyrektora GDDKiA jedzie w tej sprawie Piotr Kruczkowski. Panie prezydencie, wałbrzyscy kierowcy czekają na konkrety! Warto już odwrócić sytuacje z ostatnich lat. W której co innego mówicie w Wałbrzychu, co innego słychać z Warszawy, a obwodnica leży jak leżała.

Michał Wyszowski

http://www.nww.pl/index.php?option=com_ ... &Itemid=47
odpowiedz
Tsamb 27.06.2008, godz. 11:31
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski spotkał się w środę, 25 czerwca, w Warszawie z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Tematem rozmów była kontynuacja prac przy budowie wałbrzyskiej obwodnicy.

Z zapewnień ministra Grabarczyka wynika, że nie ma żadnego zagrożenia jeśli chodzi o kontynuowanie budowy zachodniego odcinka obwodnicy Wałbrzycha. Już niebawem zbierze się Komitet Oceny Projektów. Następnym krokiem będzie decyzja lokalizacyjna. Jeszcze w tym roku, najpóźniej na początku przyszłego, ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji. To potrwa około roku. Na przełomie 2009/2010 powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy.

Wizyta w Warszawie była dla prezydenta Piotra Kruczkowskiego również okazją do spotkania w Ministerstwie Sportu, gdzie głównymi tematami rozmów były budowa kompleksu sportowego przy ul. Ratuszowej oraz boiska sportowego w ramach programu "Orlik 2012".

http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_dr ... 06/040.php
odpowiedz
Tsamb 07.07.2008, godz. 23:02
Upłynie jeszcze kilka lat zanim kierowcy będą mogli pojechać zachodnią obwodnica Wałbrzycha. Jak wyjaśnia jednak prezydent miasta Piotr Kruczkowski, kontynuowanie prac przy jej budowie nie jest zagrożone. W środę, 25 czerwca, spotkał się w tej sprawie w Warszawie z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Ten zapewnił Kruczkowskiego, że prace przybudowie wałbrzyskiej obwodnicy będą kontynuowane.

– Z tego, co usłyszałem od ministra wynika, że już niebawem zbierze się Komitet Oceny Projektów, a następnie zapadnie decyzja lokalizacyjna – wyjaśnia prezydent Wałbrzycha. Przetarg na wykonanie dokumentacji miałby zostać ogłoszony jeszcze w tym roku, a najpóźniej na początku przyszłego.
– To zajmie około 12 miesięcy. Na przełomie roku 2009/ 2010 powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę wałbrzyskiej obwodnicy – dodaje prezydent Wałbrzycha.

(PG); http://www.e-walbrzych.pl
odpowiedz
DlugiX 11.07.2008, godz. 13:03
Obwodnice w ciągu dróg krajowych - etapy przygotowania
Obwodnica Tyńca i Małuszowa
Koncepcja Programowa - w trakcie opracowania
Opracowanie Projektu Budowlanego - IV kw. 2008r.
Zlecenie przetragu na Projekt Wykonawczy i realizację - I kw. 2009r.

[u:rl4ac7bd]Obwodnica Wałbrzycha

Koncepcja Programowo-Przestrzenna - w trakcie opracowania

Planowane przeprowadzenie przetargu na wykonanie Projektu Budowlanego i Wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej - 2009r.
[/u:rl4ac7bd]

Obwodnica Świdnicy
Koncepcja Programowa - w trakcie opracowania

Obwodnica Bolkowa
Planowane zakończenie Projektu Budowlanego wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - IV kw. 2008r.

Obwodnica Trzebnicy
Koncepcja Programowa - opracowana
Decyzja środowiskowa - uzyskana

Obwodnica Biedrzychowic, Chmielenia i Pasiecznika
Koncepcje Programowe - w trakcie opracowania
Decyzje środowiskowe - uzyskane

Obwodnica Kłodzka
Koncepcja Programowa - w trakcie opracowania

Obwodnica Ścinawy
Studium Techniczno-Ekonomiczne i Koncepcja Programowa - w trakcie opracowania


http://www.gddkia.gov.pl/
odpowiedz
Tsamb 13.07.2008, godz. 14:11
W 2010 roku powinna rozpocząć się kolejny etap budowy obwodnicy Wałbrzycha. Najpierw prace mają objąć odcinek zachodni, który jest dla miasta ważniejszy ze względów komunikacyjnych. Potem ma ruszyć budowa odcinka wschodniego.
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski spotkał się w Warszawie z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem.Tematem rozmów była kontynuacja prac przy budowie wałbrzyskiej obwodnicy.


- Z zapewnień ministra Grabarczyka wynika, że nie ma żadnego zagrożenia jeżeli chodzi o kontynuowanie budowy zachodniego odcinka obwodnicy Wałbrzycha - mówi Piotr Kruczkowski. - Już niebawem zbierze się Komitet Oceny Projektów. Następnym krokiem będzie decyzja lokalizacyjna. Jeszcze w tym roku, najpóźniej na początku przyszłego, ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji. To potrwa około rok. Na przełomie lat 2009/2010 powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy - prognozuje Piotr Kruczkowski.

Przypomnijmy: budowa obwodnicy Wałbrzycha została przerwana w 2002 roku. Problemem okazał się nie tylko brak pieniędzy w budżecie miasta i państwa na tą inwestycję, ale także szereg nieprawidłowości przy realizacji tego projektu. W tak zwaną aferę obwodnicy zamieszana było kilkadziesiąt osób, w tym byli członkowie zarządu miasta. Początkowo śledczy zarzucili samorządowcom (wśród nich byli między innymi prezydenci Wałbrzycha, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz pracownicy firm budujących obwodnicę) wyrządzenie szkody majątkowej wielkiej wartości, ale wieloletni proces sądowy zakończył się tylko symbolicznymi karami, bowiem prokuratorzy nie zdołali przekonać sądu o całkowitej winie oskarżonych. Budowie wałbrzyskiej obwodnicy nie służyły także zmiany na szczytach władzy. Mimo wielu obietnic ze strony posłów ziemi wałbrzyskiej, przez lata decyzja o wznowieniu inwestycji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, była odwlekana.

(RAD); http://www.30minut.pl
odpowiedz
DlugiX 17.07.2008, godz. 11:00
"DlugiX" napisał:
Dzisiaj jechałem sobie przez Piaskową Górę, i :shock: zauważyłem ze teren wjazdu na obwodnice jest ogrodzony, i są postawione budki robotników... o co chodzi... :?::?::?:


Owy sprzęt jest tym - który modernizuje skrzyżowanie Broniewskiego....
A tam mają po prostu jakąś bazę :/
odpowiedz
DlugiX 11.08.2008, godz. 18:22
Witam!
Mam świeżutkie informacje dot. obwodnicy :-)
A mianowicie miasto dogadało się z GDDKiA ws. przelazania terenów które są własnością gminy
pod obwodnice. Gmina do połowy przyszłęgo roku ma wyburzyć 17 budynków, oraz wykupić tereny które
nie są własnością Wałbrzycha.
Przetarg na projekt będzie do końca roku ogłoszony :-)
odpowiedz
Tsamb 30.09.2008, godz. 15:00
Na stronie GDDKiA widnieje coś takiego:

Program budowy obwodnic oraz przebudowy dróg krajowych w latach 2008-2013:
(...) 3. Budowa obwodnicy m. Wałbrzych w ciągu drogi krajowej Nr 35.

http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzia ... b0a2dc998f

Obwodnice w ciągu dróg krajowych - etapy przygotowania:
Obwodnica Wałbrzycha

Koncepcja Programowo-Przestrzenna - w trakcie opracowania

Planowane przeprowadzenie przetargu na wykonanie Projektu Budowlanego i Wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej - 2009r.

http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzia ... e746e04d54
Ciekaw jestem ile jeszcze wałbrzyszanie będą mieli siły czekać, aż obwodnica fizycznie powstanie... :(
odpowiedz
panghy 30.09.2008, godz. 16:13
"Tsamb" napisał:
Na stronie GDDKiA widnieje coś takiego:

[b]Program budowy obwodnic oraz przebudowy dróg krajowych w latach 2008-2013:

Ciekaw jestem ile jeszcze wałbrzyszanie będą mieli siły czekać, aż obwodnica fizycznie powstanie... :(


Jeszcze góra 5 lat :P
odpowiedz
Atapy 10.10.2008, godz. 12:07
No i to jest właściwy kierunek jeśli chodzi o budowy dróg w Wałbrzychu - zrobić porządną drogę tranzytową z północy na południe. Tylko trzeba by skończyć Uczniowską, wybudować nową drogę od tego łącznika co ma powstać do Świdnickiej, wyremontować Świdnicką i mamy elegancki wylot na Mieroszów i Golińsk. A na Jelenią Górę to trzeba pokombinować z istniejącym odcinkiem od Niepodległości do Sikorskiego, podłączyć jakoś sensownie do Świdnickiej i będzie luks. No i definitywnie porzucić plany budowy Obwodnicy Zachodniej. Zdaję sobie sprawę, że ktoś mnie tu może zaraz czymś obrzucić za to stwierdzenie, ale uważam, że budowa tej drogi może zniszczyć nasze miasto. Dosłownie.
odpowiedz
Pan Tomasz 10.10.2008, godz. 18:12
Atapy dróg nigdy za wiele. Chyba tylko Ty wierzysz, że ludzie przesiądą się na autobusy i rowery :roll: Natężenie ruchu samochodowego przerasta istniejącą infrastrukture drogową, a można się spodziewać ze bedzie jeszcze wieksze, a nie mniejsze.
odpowiedz
eyango 10.10.2008, godz. 21:34
było opcja szukaj :D
odpowiedz
Tsamb 15.10.2008, godz. 19:46
Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski spotkał się we wtorek, 14 października, w Warszawie z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Tematem rozmowy była budowa zachodniego odcinka obwodnicy wałbrzyskiej.

Minister Grabarczyk potwierdził, że prace związane z realizacją inwestycji zostały wszczęte. Obecnie kompletowana jest dokumentacja. GDDKiA zobowiązała Gminę do zorganizowania konsultacji społecznych związanych z budową obwodnicy. Odbędą się one 3 listopada w wałbrzyskim Ratuszu. Mogą w nich wziąć udział mieszkańcy gmin, których dotyczy budowa wałbrzyskiej obwodnicy - Szczawna Zdroju, Walimia oraz Wałbrzycha. Na dwa tygodnie przez konsultacjami na stronach internetowych gmin ukażą się szczegółowe informacje dotyczące spotkania.

Ewa Frąckowiak
Rzecznik Prasowy Prezydenta Wałbrzycha
http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_dr ... 10/038.php
odpowiedz
DlugiX 16.10.2008, godz. 16:24
Jak myślicie, powstanie obwodnica?
Wg mnie... jeżeli jakimś cudem powstanie to będzie zwykła droga,
taka jak Wrocławska, tylko o dobrej nawierzchni... tanim kosztem to zrobią.
Takie jest moje zdanie a Wy jak myślicie?
odpowiedz
Pan Tomasz 16.10.2008, godz. 17:13
Ja mysle ze kiedys powstanie, co do terminow to pewnie nawet wrozbici tego nie wiedza. Pewnie bedzie to taka droga jak w strefie, jak miedzy srodmiesciem a podgorzem. Moze droge rowerowa przy tym zrobia... A jakiej Ty bys oczekiwal?
odpowiedz