Osiedle od HFJ Atrium – koniec pierwszego etapu

Osiedle od HFJ Atrium – koniec pierwszego etapu

Kostrzyn
REKLAMA

Zakończył się pierwszy etap budowy osiedla "Rycerza Kostro" znajdującego się u zbiegu ulic Wielkopolskiej i Warszawskiej. Nazwa osiedla wzięła się od  rycerza Kostry, który otrzymał przywilej założenia osady pod nazwą Kostrzyn. Historia miasta sięga XIII wieku, wtedy to niewielka osada, położona niedaleko Poznania, otrzymała prawa miejskie.

 

Budowę osiedla, którego inwestorem jest HFJ Atrium, rozłożono na cztery etapy. W pierwszym etapie powstały dwa budynki. W sumie projekt osiedla zakłada realizację zespołu złożonego z 5 budynków o wysokości od 2 do 6 kondygnacji z lokalami mieszkalnymi i usługowymi. W kompleksie znajdą się 92 mieszkania o powierzchnia od 33 do 92 mkw. Osiedle będzie wyposażone również w teren sportowo-rekreacyjny.

 

REKLAMA

Budynki zlokalizowane są w centrum miasta, w niewielkiej odległości od rynku. Z oddalonego o 21 kilometrów Kostrzyna do Poznania można się dostać zarówno koleją, jak i przebiegającą w pobliżu trasą szybkiego ruchu. Pod koniec 2012 roku zostanie oddana do użytku droga krajowa S5, która połączy Kostrzyn z Autostradą A2 i południową obwodnicą Poznania i znacznie przyspieszy podróż do stolicy Wielkopolski.

 

Firma HFJ Atrium rozpoczęła działalność w 1996 roku, dziś zajmuje się wyborem i zakupem gruntu pod inwestycje, a także administrowaniem powierzchniami handlowo-usługowymi, biurowymi oraz mieszkalnymi. W zakresie budownictwa skupia się głównie na realizacji obiektów mieszkaniowych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem.

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA