Za kilka miesięcy rusza przebudowa Plazyźródło: Materiał Inwestora

Za kilka miesięcy rusza przebudowa Plazy

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Od końca zeszłego roku wiadomo było, jaka przyszłość czeka galerię Plaza. Już w 2018 roku dla mieszkańców i turystów otwarty zostanie pierwsze w Krakowie centrum wyprzedażowe Fashion Outlet Kraków. Prace modernizacyjne ruszą na przełomie roku. Strategicznym najemcom, takim jak Imax oraz Cinema City, zostały przedłużone umowy.

Plaza przez wiele lat była na szczycie w niechlubnym rankingu, wśród galerii handlowych, jeśli chodzi o frekwencje i obłożenie wśród klientów. Obiekt w dużej mierze przy życiu utrzymywała sekcja rozrywkowa, taka jak kręgielnia czy kino. W grudniu 2015 roku zmienił się właściciel obiektu.
Nowy zarządca obiektu pierwsze pół roku przeznaczył na analizę rynku i opracowanie przyszłej koncepcji w przestrzeni handlowej obiektu. Ostatecznie zadecydowano, iż obiekt sprawdzi się najlepiej, wprowadzając do niego centrum outletowe. Cały parter zostanie zagospodarowany w całości jako sklepy i butiki wyprzedażowe z obuwiem, odzieżą oraz akcesoriami.
Działalność jaka mieści się na piętrze zostanie zachowana, chodzi o kręgielnię, kino czy fitness, jednocześnie oferta gastronomiczna zostanie powiększona.
REKLAMA
Jeśli chodzi o komercjalizację, to jesteśmy blisko połowy powierzchni. Na początku wakacji przedłużona została umowa z Cinema City i Imax. Nie zmieniła się koncepcja obiektu czyli outlet + rozrywka, foodcourt i usługi na piętrze  mówi na łamach LoveKraków.pl Dawid Rutkowski z firmy Peakside, reprezentujący inwestora.
Galeria będzie cały czas otwarta

Pewne jest, że prace przy modernizacji obiektu odbywać się będą przy czynnym obiekcie. Choć liczyć się należy z utrudnieniami. Jak inwestor zamierza się do tego zabrać?
Posuwamy się do przodu. Obecnie planujemy rozpoczęcie prac budowlanych na końcówkę 2017 r. lub przełom roku, w zależności od pozwoleń administracyjnych. Początek prac będzie związany z wyłączeniem całości lub większości parteru z funkcjonowania, przy zapewnieniu dostępu klientów do parkingu oraz oferty pierwszego piętra centrum zdradza Rutkowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA