Linia kolejowa 285 do Sobótki przez Ołtaszyn i Partynice, ul. Agrestowa będzie bezpieczna – PKP PLK potwierdza

Linia kolejowa 285 do Sobótki przez Ołtaszyn i Partynice, ul. Agrestowa będzie bezpieczna – PKP PLK potwierdza

REKLAMA
Rewitalizacja linii kolejowej 285 Wrocław Gł. – Sobótka – Świdnica. Będzie bezpieczne przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ul. Agrestowej. 

Ołtaszyn, Partynice to obszar intensywnej zabudowy deweloperskiej. Powstają nowe osiedla, na których mieszkają rodziny z dziećmi. Już dziś utrudnieniem jest zbyt mała liczba szkół. Rodzice zmuszeni są szukać dla swoich dzieci miejsca w innych placówkach edukacyjnych. Uczennice i uczniowie często samodzielnie idą na lekcje i powinni mieć też możliwość bezpiecznego powrotu do domu. Ul. Ołtaszyńska jest wąska i nie jest przystosowana do bezpiecznej jazdy rowerem. Mieszkańcy najczęściej wybierają drogę przez ul. Agrestową, na której praktycznie nie ma ruchu samochodowego i o każdej porze dnia nawet dziecko, bez opieki dorosłego może w miarę bezpiecznie się po niej poruszać. 
– Na ul. Agrestowej, przez tory odnawianej linii kolejowej z Wrocławia Gł. do Świdnicy przez Sobótkę, będzie udostępnione przejście dla pieszych i rowerzystów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa jego użytkownikom przejście zostanie wyposażone w urządzenia rogatkowe, oświetlenie oraz systemu monitoringu. Obecnie opracowywany jest projekt budowalny dla przejścia i instalacji urządzeń zabezpieczających – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK S.A. 
Sebastian Wilk
 To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Ołtaszyna i Partynic. Od wielu miesięcy o tę zmianę w projekcie starała się grupa aktywistów z Ołtaszyna. Skutecznie zaangażowali w ten proces przedstawicieli inwestora, wykonawcy, PKP PLK oraz urzędu miasta. Przekonali osoby decyzyjne, że bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu jest bardzo ważne. 
Gratulujemy lokalnym aktywistom determinacji. Dzięki ich zaangażowaniu znacznie poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w tej części miasta. 
Najnowsze zdjęcia z budowy w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA