MPK Wrocław zakupi dodatkowe autobusy elektryczne. Pierwszy jest już na ulicach miasta facebook.com/mpkwroc

MPK Wrocław zakupi dodatkowe autobusy elektryczne. Pierwszy jest już na ulicach miasta

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

MPK Wrocław zdecydowało się na zakup kolejnych autobusów elektrycznych. Dołączą one do 11 takich pojazdów zakontraktowanych trzy miesiące temu. Przetarg na dostawę dwóch następnych autobusów elektrycznych wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozstrzygnęło w środę, 8 czerwca. Pierwsze autobusy marki Mercedes trafią do stolicy Dolnego Śląska w połowie przyszłego roku.

W sumie wrocławskie MPK zakupi 13 przegubowych pojazdów marki Mercedesów e-Citaro G, które dostarczy firma EvoBus Polska. Łączna wartość obu kontraktów to ponad 52 mln zł. Pieniądze na ten cel MPK Wrocław pozyskało z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– W ramach pozyskanego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz korzystnie zawartych wcześniejszych umów łącznie kupimy o dwa autobusy więcej niż przewidywaliśmy. Pierwsze "elektryki" przyjadą do Wrocławia w połowie przyszłego roku – poinformował Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

facebook.com/mpkwroc
facebook.com/mpkwroc
facebook.com/mpkwroc
facebook.com/mpkwroc

Pojazdy, które EvoBus Polska dostarczy do Wrocławia będą w 100% niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację. W autobusie przewidziano 41 miejsc siedzących oraz 75 miejsc stojących.

REKLAMA

Nowe autobusy będą w stanie przejechać nawet do 300 km na jednym ładowaniu. Na trasie, którą będą obsługiwały zainstalowane zostaną szybkie ładowarki, które w ciągu ok. 6-12 minut będą w stanie uzupełnić zapasy energii.

facebook.com/mpkwroc
facebook.com/mpkwroc
facebook.com/mpkwroc

Pierwszy elektryczny autobus Mercedes e-Citaro G w barwach MPK Wrocław (w wersji solo) rozpoczął właśnie miesięczne jazdy testowe po stolicy Dolnego Śląska. Będzie kursował po wrocławskich ulicach do 6 lipca. Autobus pojawi się na kilku liniach, by jak największa liczba pasażerów MPK Wrocław mogła się nim przejechać.

W dni robocze pojazd ma być testowany na liniach: 101, 122, 126, 129, 142, 143 i 319. W weekendy autobus elektryczny będzie można spotkać na liniach: 102, 103, 107, 109, 124, 134, K oraz C.

Docelowo autobusy elektryczne we Wrocławiu będą obsługiwały linię K.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Raff ®️(gość)
We Wrocławiu fabryka Volvo autobusów. Ale co  miasto daje pracę Niemcom. Ale Niemcy będą pamiętać o sutryku jak już nie będzie prezydentem. Patrz były prezydent Wrocławia dutkiewicz. Doradca marketingu w Niemczech....
REKLAMA