MPK Wrocław zakupiło dodatkowe nowe autobusy elektrycznefacebook.com/mpkwroclaw/

MPK Wrocław zakupiło dodatkowe nowe autobusy elektryczne

Orzech
Orzech

Flota MPK Wrocław wzbogaci się o dwa dodatkowe nowe autobusy elektryczne. We wtorek, 19 lipca spółka podpisała umowę na zakup za kwotę 7,7 mln Mercedesów e-Citaro G. Wcześniej przedsiębiorstwo kupiło już 11 tego typu wozów za 40 mln zł.

Zakup autobusów elektrycznych był możliwy dzięki uzyskaniu przez miasto dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwsze autobusy marki Mercedes trafią do stolicy Dolnego Śląska w połowie przyszłego roku.

REKLAMA