Na Dolnym Śląsku powstanie wielki Park Przemysłowy Aglomeracji GłogówLSSE

Na Dolnym Śląsku powstanie wielki Park Przemysłowy Aglomeracji Głogów

Orzech
Orzech

Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla podczas konferencji prasowej ogłosili przetarg na budowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej pod Park Przemysłowy Aglomeracji Głogów. Na ten cel Gmina Głogów i Gmina Kotla otrzymały wsparcie rządowe w ramach Polskiego Ładu w łącznej wysokości 350 mln zł.

Gmina Kotla pozyskała środki na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, a Gmina Głogów na budowę infrastruktury drogowej.

– Mówimy dziś o konkretach, nie o pomysłach czy wizji. Obwodnica Głogowa jest warta blisko 1,5 mld zł. Inwestycje w Gminie Kotla i Gminie Wiejskiej Głogów wynoszą prawie 400 mln zł. Niedawno informowaliśmy o najnowszym inwestorze, tym razem w zakresie odnawialnych źródeł energii – Engie. Dodatkowo tworzymy Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego w budynku starej poczty w Głogowie. Wierzę, że wielu młodych głogowian, którzy skończą studia w różnych częściach Polski, wróci do swojego rodzinnego miasta. Nowy Park Przemysłowy będzie mocno oddziaływał na powiaty: głogowski, wschowski i górowski. Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom, nasz region zyska na atrakcyjności i wkrótce przyciągnie kolejnych, dużych inwestorów – podkreślił Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA