Na terenach dawnego lotniska prawobrzeżnej Warszawy, na osiedlu Gocław, planowana jest nowa, duża inwestycja. Inwestor i właściciel terenu, Dantex Holding Sp. z o.o., warszawski deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości planuje rozbiórkę dwóch z trzech dawnych hangarów lotniska Gocław.
Istniejące w tym miejscu dawne hangary są ostatnimi śladami lotniska Gocław, które funkcjonowało na tym terenie do 1976 roku. Po jego likwidacji, teren został przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Powstało kilka osiedli, a pozostałe hangary zaadaptowano do nowych funkcji. Hangar nr 3 jest obecnie siedzibą dużego parku trampolin o nazwie Hangar 646. Tego budynku nie można jednak rozebrać ani rozbudować. Obiekt jest chroniony przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Pozostałe dwa hangary mogą zostać wyburzone. W budynku nr 1 znajduje się studio telewizyjne, a w hangarze nr 2 funkcjonuje siedziba klubu Explosion. Dantex złożył już wniosek o ich wyburzenie. Plan zagospodarowania z sierpnia 2023 roku przewiduje budowę nowych budynków mieszkalnych oraz usługowych w miejscu rozbieranych hangarów. Działka jest bardzo atrakcyjna i świetnie zlokalizowana. Deweloper planuje w tym miejscu zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.
Obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wzniesienie w tym miejscu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych o wysokości do 20 metrów w miejscu hangaru nr 1 oraz budynków usługowych o wysokości 10 metrów na miejscu hangaru numer 1, z klubem Explosion.
Dantex zapowiada inwestycję, w ramach której planuje budowę łącznie około 200 mieszkań. Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że dodatkowe budynki wielorodzinne w tym miejscu, tylko pogorszą sytuację w i tak już bardzo zatłoczonej części Warszawy.
Jak informuje serwis warszawa.wyborcza.pl, stołeczny ratusz informuje, że zwiększona zabudowa jest niezbędna, szczególnie w kontekście planowanej stacji trzeciej linii metra, która ma powstać w pobliżu.
Inwestor ma jeszcze do załatwienia dużo formalności przed rozpoczęciem realizacji swojej inwestycji w tym miejscu. Na razie nie złożył jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę nowych obiektów.





![Jakie są już otwarte lokale na Nowej Warszawie Zachodniej po 2 miesiącach od otwarcia? [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/130/2/661890_100x70.jpg)
![Tarcza Wschód: Polska realizuje największy od dekad program budowy infrastruktury obronnej [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/227/99/79075_100x70.jpg)

![Słynny wrocławski modernistyczny Trzonolinowiec wchodzi w etap kompleksowej rewitalizacji [FILM+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/15/15/677647_100x70.jpg)
![W Łodzi powstaje wielki, podziemny tunel kolejowy dla Kolei Dużych Prędkości [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/222/94/79070_100x70.jpg)

![Trwa rewitalizacja zabytkowego Wielkiego Pieca Huty „Pokój” w Rudzie Śląskiej [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/218/90/79066_100x70.jpg)
![W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/43/43/689963_100x70.jpg)
![W Gliwicach rusza jeden z największych projektów modernizacyjnych centrum handlowego w Polsce [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/38/38/689958_100x70.jpg)
![Trwa budowa przygranicznego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia [FILMY+WIZUALIZACJA]](https://investmap.pl/_i/image/214/86/79062_100x70.jpg)
![[Dolny Śląsk] Będą dwie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne na Dolnym Śląsku?](https://investmap.pl/_i/image/245/117/36853_100x70.png)

![Trwają prace przygotowawcze na budowie Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [NOWE WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/131/3/51331_100x70.jpeg)
![[Katowice] Lotnisko w Pyrzowicach rozwija skrzydła](https://investmap.pl/_i/image/154/26/666_100x70.jpg)


![[Wrocław] Nowy terminal to nie koniec. Wrocławskie lotnisko dalej inwestuje w rozwój](https://investmap.pl/_i/image/45/45/1581_100x70.jpg)
![[Wrocław] Na dawnych terenach PKP powstanie nowe osiedle. Przebudują też zabytkową kotłownię](https://investmap.pl/_i/image/21/21/30997_100x70.jpg)
![[Warszawa] Trzy inwestycje na warszawskiej Pradze-Północ wprowadzone do sprzedaży](https://investmap.pl/_i/image/139/11/44683_100x70.jpg)
![[Warszawa] Praga Południe uwalnia swój potencjał](https://investmap.pl/_i/image/164/36/27556_100x70.jpg)