Niemiecka firma Boehringer Ingelheim stawia na Wrocław. Potroi zatrudnienie w 2022 rokuSkanska

Niemiecka firma Boehringer Ingelheim stawia na Wrocław. Potroi zatrudnienie w 2022 roku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża i znana międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Niemiecki koncern farmaceutyczny Boehringer Ingelheim zdecydował się na rozwój swojego Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu.

W czwartek, 19 maja br. firma poinformowała, że otwiera we Wrocławiu dział usług prawnych. Firma potroi zatrudnienie w 2022 r. i oferuje pracę dla specjalistów m.in. od finansów, podatków, obsługi klientów, HR, usług prawnych i rachunkowości.

Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu ma być europejskim centralnym ośrodkiem Globalnej Sieci Centrów Usług Biznesowych (Global Business Services) tej firmy.

Przypomnijmy, ten jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie w styczniu 2022 roku otworzył swój oddział we Wrocławiu. W marcu i kwietniu tego roku rozpoczęto działalność w obszarach finansowo-księgowych, obsługi klienta oraz zakupów i usług HR. Teraz do tego zakresu dodano piąty pion – w obszarze usług prawnych i compliance.

W 2022 r. w swoim Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu zwiększy znacząco zatrudnienie. Firma nie podaje oficjalnie ile powstanie nowych miejsc pracy, jednak podkreśla, że będzie to trzykrotny wzrost zatrudnienia.

– Dziś wyznaczamy trend. We Wrocławiu działa ponad 200 Centrów Usług Biznesowych, ale tylko 5 lub 6 ma w swoim portfolio usługi Legal & Compliance, jest to więc pionierskie podejście. Nasz nowy zespół składający się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów ds. prawnych i compliance będzie współpracował z korporacyjnym działem prawnym mieszczącym się w centrali firmy w Ingelheim w Niemczech oraz z partnerami biznesowymi w różnych krajach i regionach świata – mówi dr Rafał Rybicki, Manager Zespołu Legal and Compliance Services w Boehringer Ingelheim Business Services Center.

Nowo utworzony dział ds. obsługi prawnej i compliance we Wrocławiu umożliwi centralnemu działowi prawnemu w siedzibie firmy w Ingelheim w Niemczech skoncentrowanie się na strategicznym i taktycznym zarządzaniu rosnącymi wymaganiami prawnymi i wymaganiami regulacyjnymi oraz projektami biznesowymi.

REKLAMA

– Cieszę się, że ta jednostka rozszerza zakres swoich usług, wprowadzając zupełnie nowe, kompleksowe działania do portfolio, dodatkowo uzupełniane przez usługi kadrowe, finansowe, zakupowe i obsługi klienta. Wraz z naszymi wspaniałymi zespołami budujemy Centrum Usług Biznesowych przyszłości we Wrocławiu – podkreśla Fatih Öztürk, dyrektor Zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services Center we Wrocławiu.

– Przed nami intensywny okres wzrostu, otwierania nowych linii usługowych i kształtowania kultury organizacyjnej centrum, wspólnie z naszymi pracownikami. Jesteśmy różnorodną i integracyjną organizacją otwartą na przełomowe pomysły i koncepcje. Bardzo liczymy na zaangażowanie i wkład naszych nowych pracowników w rozwój centrum w 2022 roku – dodaje Öztürk.

W 2022 roku Boehringer Ingelhein Business Services Wrocław uruchomi nowe linie usług prawnych i podatkowych, a także rozbuduje istniejące już we Wrocławiu działy finansowe, obsługi klienta, rachunkowości, zakupów i HR.

– Zdajemy sobie sprawę, że potrojenie zatrudnienia w centrum usług biznesowych to ambitny cel, ale jestem przekonany, że dzięki naszej startupowej mentalności i fantastycznemu zespołowi na pokładzie uda nam się sprostać temu wyzwaniu i stworzyć dla wrocławian miejsce do rozwoju zawodowego i osobistego – informuje Fatih Öztürk, dyrektor Zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services Center we Wrocławiu.

Siedziba Global Business Services (GBS) firmy Boehringer Ingelheim znajduje się w jednym z biurowców kompleksu Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Aktualnie w GBS pracuje kilkudziesięciu menedżerów i specjalistów. Firma poszukuje kolejnych specjalistów m.in. od finansów, podatków, obsługi klienta, rachunkowości, usług prawnych i HR.

W 2021 r. Boehringer Ingelheim otrzymał certyfikat Top Employers Institute jako jeden z 11 najlepszych pracodawców na świecie. Firma została wyróżniona tym tytułem drugi rok z rzędu.

Skanska

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA