Niemiecka firma Cellofoam otworzy fabrykę na Dolnym ŚląskuWSSE "INVETS-PARK"

Niemiecka firma Cellofoam otworzy fabrykę na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny zagraniczny inwestor wybrał województwo dolnośląskie na lokalizację swojej inwestycji. Niemiecka firma Cellofoam, producent izolacji akustycznych i termicznych wybuduje fabrykę na terenie Wałbrzyskiej Strefy w Sycowie.

Producent przeznaczy na inwestycję ponad 17,5 mln złotych i utworzy co najmniej 6 miejsc pracy w zakładzie na terenie Sycowa.

– W praktyce dużo więcej osób będzie zaangażowanych w tę inwestycję, zarówno przed jej oddaniem, jak i już po uruchomieniu produkcji. Takie przedsięwzięcia rządzą się swoimi prawami, a na podstawie naszego doświadczenia - nigdy nie skończyło się na tylu pracownikach, ile zadeklarowano we wniosku – podkreśla WSSE "INVEST-PARK"

Będzie to kolejny zakład produkcyjny po Niemczech, Turcji i Czechach, a ich sieć dystrybucji rozciąga się na cały świat dzięki oddziałom i partnerom z Kanady, Australii, Chin, Węgier czy Korei Południowej.

Wcześniej taki oddział sprzedaży znajdował się w Polsce, a po rozpoznaniu specyfiki i zapotrzebowania polskiego rynku, zarząd Cellofoam zdecydował o ulokowaniu tu kolejnej fabryki.

Ich rozwiązania można spotkać w pociągach, tramwajach, autobusach, łodziach, maszynach budowlanych, przestrzeniach biurowych, a nawet w sprzętach AGD, jak pralki czy odkurzacze.

Nowy zakład produkcyjny w Sycowie w woj. dolnośląskim rozpocznie działalność na początku 2027 roku.

Decyzję o wsparciu przekazał Prezes WSSE "INVEST-PARK" Piotr Wojtyczka.

REKLAMA
WSSE "INVEST-PARK"

O inwestorze:

Cellofoam opracowuje i produkuje wysokiej jakości produkty dźwiękochłonne i tłumiące, a także produkty uszczelniające do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych i technicznych.

Dostarcza produkty zoptymalizowane pod względem akustycznym, które są gotowe do montażu i są głównie wykonane z miękkich pianek oraz filcu (PUR, PE, PP, PES, włókna mieszane). Nasza produkcja opiera się na chronionych procesach i patentach.

W szczególności należy wymienić procesy Cello® do uszlachetniania tworzyw piankowych prowadzące do produkcji wysokiej jakości pianek absorbujących oraz możliwości produkcji produktów łączonych, którą umożliwiają różnorodne procesy kaszerowania (kaszerowanie płomieniowe oraz termiczne kaszerowanie klejowe).

Od założenia w 1963 r. firma Cellofoam jest liderem w sektorze kaszerowania i stosuje procesy kaszerowania płomieniowego oraz kaszerowania klejowego na sucho).

Kolejną specjalnością Cellofoam są aplikacje z udziałem włóknin, z który uzyskujemy stabilne wymiarowo elementy w dwóch i trzech wymiarach.

Portfolio firmy zawiera produkty z zakresu izolacji rur, taśm klejących, wibroizolacji, osłony sprężarki oraz wielu innych produktów poprawiające akustykę pomieszczeń.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA