Palko rozbuduje za 39 milionów złotych zakład produkcyjny w województwie świętokrzyskimKrakowski Park Technologiczny

Palko rozbuduje za 39 milionów złotych zakład produkcyjny w województwie świętokrzyskim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Krakowski Park Technologiczny wydał, jedenastą w tym roku, decyzję o wsparciu, tym razem dla firmy Palko Sp. z o.o., która rozbuduje swój zakład w miejscowości Gniewęcin, w województwie świętokrzyskim. Kwota inwestycji wyniesie 39 000 000 zł.

W ramach nowego przedsięwzięcia przedsiębiorca planuje rozbudować halę produkcyjną wraz z zapleczem technicznym, budowę wiat magazynowych, suszarni oraz dokonać zakupu nowych maszyn i urządzeń, które będą wykorzystywane w procesie produkcji i będą pozostawać w ścisłym związku z istniejącą infrastrukturą.

– Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę techniczną oraz park maszynowy pozwoli nam utrzymać naszą wiodącą pozycje rynkową, zarówno jeśli chodzi o wolumen produkcyjny, jak również w zakresie innowacyjności procesowej oraz produktowej. Zależy nam, aby nasza firma była postrzegana w regionie jako miejsce bezpieczne i atrakcyjne dla pracowników. Mamy nadzieję, że nasza nowa inwestycja się do tego przyczyni – informuje Krzysztof Zieliński, prezes zarządu firmy Palko.

REKLAMA

Palko jest siostrzaną spółką firmy PalettenWerk, która również uzyskała decyzję o wsparciu w roku 2019 i 2022.

Przedsiębiorstwo jest producentem opakowań drewnianych, w tym palet wielkogabarytowych, podestów i platform drewnianych do przewożenia maszyn czy sprzętu AGD, a także palet dostosowanych do pracy w środowisku IoT, jak również spełniających specjalne warunki w zakresie wytrzymałości konstrukcji. Obecnie firma zatrudnia 121 osób.

– Inwestycja firmy Palko pokazuje, że program Polska Strefa Inwestycji daje przedsiębiorcom naprawdę wiele możliwości na rozwój. To siostrzana spółka firmy PalettenWerk, która już dwukrotnie inwestowała z naszą pomocą i ta współpraca świetnie się układa. Cieszymy się, że możemy wspierać zarówno firmy z Małopolski, jak i powiatu jędrzejowskiego w województwie świętokrzyskim. Trzeba pamiętać, że cała Polska jest strefą, a przedsiębiorcy mają duży komfort inwestowania, gdzie chcą z instytucją, z jaką sami chcą współpracować. My oczywiście z przyjemnością zapraszamy do inwestowania z Krakowskim Parkiem Technologicznym – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA