Panattoni zrealizuje kolejną dużą inwestycję magazynową w województwie śląskim – Panattoni Park Ruda Śląska VPanattoni

Panattoni zrealizuje kolejną dużą inwestycję magazynową w województwie śląskim – Panattoni Park Ruda Śląska V

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejną doskonałą lokalizacją na Górnym Śląsku. Działka została zakupiona na terenie Rudy Śląskiej. Uzyskane pozwolenie na budowę dotyczy parku o łącznej powierzchni 65 000 mkw. Inwestycja powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i 15 km od autostrady A1.

Aglomeracja Śląska skupiając ponad 2-milionową populację i kilkanaście sąsiadujących ze sobą obszarów miejskich, jest doskonałą lokalizacją dla biznesu. Rozwój regionu napędza m.in. Panattoni, które realizuje nowoczesne obiekty przemysłowe praktycznie na całym jego terenie, m.in. w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu, Zabrzu, Piekarach Śląskich czy Będzinie.

Teraz firma zakupiła działkę w Rudzie Śląskiej i w ramach dwóch budynków dostarczy 65 000 mkw. powierzchni. Lokalizacja w granicach miasta ułatwi dostęp do pracowników, a bliskość dwóch autostrad pozwoli na sprawne prowadzenie krajowych oraz międzynarodowych działań, ponieważ Panattoni Park Ruda Śląska V położony będzie ok. 30 minut od czeskiej granicy. To ogromny atut szczególnie dla firm z sektora TSL.

– Kolejny grunt zakupiony w aglomeracji to potwierdzenie, że widzimy ogromny potencjał Górnego Śląska. Uzyskane pozwolenie na budowę zapowiada sprawną realizację inwestycji doskonale zlokalizowanej dla biznesu dostęp do kluczowych korytarzy transportowych pozwala na prowadzenie działalności na ogromną skalę – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

REKLAMA

– Probiznesowa postawa władz lokalnych przyczynia się do metamorfozy województwa, które z zagłębia wydobywczego staje się doskonałym miejscem dla rozwoju takich sektorów jak automotive, produkcja czy logistyka. My, dostarczając nowoczesną powierzchnię przemysłową, staramy się ten potencjał napędzać – dodaje.

Panattoni

Panattoni Park Ruda Śląska V poza lokalizacją i możliwością dopasowania powierzchni do szerokiej gamy branż, przyciągnie klientów wysokim standardem technologicznym i ekologicznym. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Zostanie wyposażona w rozwiązania z zakresu energooszczędności oraz oszczędności wody, a deweloper zadba także o obniżenie emisji CO2 zarówno przez optymalizację procesu budowy, jak i technologie w samym obiekcie. Deweloper przygotuje również inwestycję pod kątem wellbeingu użytkowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA