Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Młodzieżowego Ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach ZIM Kraków

Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Młodzieżowego Ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach

Orzech
Orzech
Ośrodek Kultury Nowa Huta
adresKraków, Andrzeja Mycielskiego 11
inwestorMiasto Kraków
REKLAMA

Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę z wykonawcą Młodzieżowego Ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach. Zaprojektowanie, a następnie budowa obiektu będzie kosztować 3 574 400,00 zł brutto. Wykonawcą zadania jest firma Solstar Homes Sp. z o.o.

Przypomnijmy: budynek Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach (Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie) powstanie przy ul. Mycielskiego, bezpośrednio przy istniejącym tam boisku. Realizatorem zadania jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Zgodnie z przygotowaną wcześniej koncepcją, będzie to parterowy pawilon sportowo-rekreacyjny, wykonany w technologii modułowej. Z ośrodka będzie mogło jednocześnie korzystać do 50 osób, a sam pawilon będzie miał ok. 200 mkw.

Przewidziano tam m.in. dwie sale: większą ok. 80 mkw., z możliwością podziału systemową ścianką mobilną i mniejszą ok. 20 mkw. gdzie mógłby się znaleźć stół do ping-ponga. Duża sala będzie wyposażona w system wystawienniczy, instalację audio-wideo, rzutnik i ekran. W pawilonie będzie też szatnia i sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy, zaplecze kuchenne, biuro i toaletę ogólnodostępną.

W ramach zadania realizowane będzie również zagospodarowanie terenu, w tym budowa dojść, dojazdów i miejsc postojowych dla ok. 15 samochodów osobowych i montaż stojaków dla rowerów. Powstanie niezbędna infrastruktura techniczna: sieci, przyłącza oraz instalacje zewnętrzne umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku w tym instalacji OZE, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania. Co ważne, pawilon będzie energooszczędny, a dodatkowo zastosowany będzie tzw. zielony dach.

REKLAMA

Zgodnie z planem, realizacja zadania ma się zakończyć w 2024 r.

ZIM Kraków

Źródło: UM Kraków

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA