Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotychBiomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. zrealizuje nową, dużą inwestycję w Lublinie przy ul. Głównej 34. Na terenie należącym do tej firmy zostanie wybudowany nowy budynek, w którym wytwarzany będzie preparat do leczenia raka pęcherza moczowego.

12 kwietnia firma złożyła do Urzędu Miasta w Lublinie wniosek o pozwolenie na budowę budynku produkcyjnego BCG. Inwestycja podzielona została na dwie części.

Pierwsza z nich zakłada zmianę sposobu użytkowania powstającego budynku Centrum Badawczo-Rozwojowego. Biomed Lublin S.A. zakłada, że przez pięć lat będą tu trwały prace nad określeniem najlepszych parametrów produkcji zawiesiny do leczenia raka pęcherza moczowego. Po pięciu latach obiekt ma zostać przekształcony w fabrykę, w której będzie wytwarzany lek Onko BCG.

Drugi etap przedsięwzięcia przewiduje budowę zupełnie nowego budynku w którym zainstalowana zostanie linia do produkcji wspomnianego już leku do immunoterapii raka pęcherza moczowego. Spółka zakłada, że linia będzie w stanie osiągnąć docelową wydajność wynoszącą 240 tys. fiolek leku.

Inwestycja może kosztować około 72 mln zł, a 60 proc. tej kwoty ma pokryć dofinansowanie z Agencji Rozwoju Przemysłu (43 mln zł).

REKLAMA

Onko BCG to preparat, który jest produktem deficytowym w skali całego świata. Biomed Lublin S.A. zakłada, że dzięki inwestycji będzie w stanie zwiększyć jego produkcję aż pięciokrotnie. Aktualnie lek ten wytwarzany jest na linii technologicznej zakładu zlokalizowanego przy ul. Uniwersyteckiej. Jest produkowany naprzemiennie ze szczepionką przeciwgruźliczą BCG 10. Po otwarciu nowej fabryki przy ul. Głównej 34 zakład przy Uniwersyteckiej 10 będzie mógł się skupić wyłącznie na wyłącznie produkcji szczepionki, a nowa fabryka ONKO będzie odpowiedzialna wyłącznie za produkcję preparatu do leczenia raka pęcherza moczowego.

O inwestorze:

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to innowacyjna, polska firma biotechnologiczna i producent szczepionek BCG, terapii onkologicznych BCG, jak również immunoglobulin ludzkich. Przedsiębiorstwo produkuje preparaty lecznicze, wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Firma istnieje od 1944 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA