Polska firma JM Stale wybuduje w Dąbrowie Górniczej fabrykę prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwaJM Stale Sp. z o.o., Wizualizacja nowej fabryki

Polska firma JM Stale wybuduje w Dąbrowie Górniczej fabrykę prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna inwestycja polskiej firmy z sektora MŚP w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W połowie września 2022 r. decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) otrzymała JM Stale Sp. z o.o.

W Dąbrowie Górniczej, w którym to mieście inwestor ma swoją siedzibę i fabrykę wybuduje nowy zakład w którym produkować będzie prefabrykaty zbrojeniowe dla budownictwa. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 8,3 mln zł.

– W trakcie rozwoju firmy pojawiła się wizja stworzenia zakładu produkcyjnego. Wynajęto halę, zakupiono specjalistyczne maszyny, które precyzyjnie gną i tną pręty żebrowane przygotowując element do wykorzystania na budowie – domów, hal, mostów, dróg, farm wiatrowych itp. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zbrojenie budowlane. Z uwagi na problemy z dostępnością odpowiednich hal pod coraz większą produkcję, powzięto decyzję o zakupie gruntów i wybudowaniu własnego zakładu produkcyjnego. Grunt zakupiliśmy w KSSE w Dąbrowie Górniczej – Kazdębie wraz z pozyskaniem pomocy publicznej. Teraz czekamy na wydanie pozwolenia na budowę i ruszamy dalej z inwestycją – informuje Jacek Rejzerewicz, prezes JM Stale.

JM Stale Sp. z o.o., Wizualizacja nowej fabryki

O inwestorze:

REKLAMA

Firma JM Stale Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła swoją działalność w marcu 2016 roku. Z uwagi na zwiększające się zapotrzebowanie na zbrojenia budowlane wraz z oczekiwaniem szybkich terminów ich realizacji, firma JM Stale podjęła decyzję o utworzeniu własnego parku maszynowego składającego się z nowych i zautomatyzowanych maszyn. Przyszedł też czas na budowę nowego zakładu produkcyjnego, żeby sprostać dużej liczbie zamówień na produkty spółki.

Do głównych odbiorców JM Stale należą firmy budowlane realizujące projekty z zakresu inwestycji mieszkaniowych czy inżynierii lądowej (m.in. budowa mostów).

O KSSE:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) obejmuje zasięgiem woj. śląskie i sześć powiatów woj. opolskiego. Obecnie w istniejącej od 25 lat Strefie działa ponad 540 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ok. 42 mld zł i utworzyły 90 tys. miejsc pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA