Przystanek kolejowy Kraków Business Park doczeka się przebudowyźródło: PKP PLK

Przystanek kolejowy Kraków Business Park doczeka się przebudowy

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Inwestycja zostanie zrealizowana, w ramach trwającej przebudowy linii E30 na trasie Katowice-Kraków. spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na wykonawcę, który zajmie się remontem przystanku.
Przystanek Kraków Business Park zlokalizowany jest w Zabierzowie. Znajduje się tam jeden z większych kompleksów biurowych na terenie województwa Małopolskiego.
W ramach inwestycji przebudowane zostaną dwa perony – zgodnie z obowiązującymi standardami, będą podwyższone, by ułatwić pasażerom wejście i wyście z pojazdu. Pojawią się także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami m.in. pochylnie oraz tzw. ścieżki naprowadzające dla niewidomych. Pasażerowie zyskają także nowe wiaty przystankowe oraz czytelny system informacji. Nowe oznakowanie ułatwi poruszanie się po terenie niewielkiego przystanku. Dla cyklistów przewidziano stojaki na rowery.
REKLAMA
Prace rozpoczną się w II kwartale 2021 roku, zakończenie planowane jest na koniec 2021. Dokładny koszt inwestycji nie jest jeszcze znany, jednak PKP PLK szacuje, że wyniesie kilkanaście mln zł. Po modernizacji przystanku Kraków Business Park pasażerowie będą mogli szybciej przejechać w kierunku: Krzeszowic, Katowic, Oświęcimia oraz samego Krakowa.
Cały projekt realizowany jest w ramach „Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb”. Część środków na tę inwestycję będzie pochodzić z Unii Europejskiej. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA