W województwie lubuskim ruszyła budowa nowego parku handlowego. Przy ulicy Armii Krajowej w Żaganiu rozpoczęto budowę parku handlowego, za którego realizację odpowiada spółka Genesis Property, a inwestorem jest fundusz Falcon Investment Management. GLA całego obiektu wyniesie łącznie ok. 6000 mkw.
Generalnym wykonawcą parku handlowego w Żaganiu jest firma STB Budownictwo.
– „Prace budowlane już ruszyły i postępują zgodnie z harmonogramem. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców, co dowodzi jego atrakcyjności, proces komercjalizacji przekroczył już poziom 90% i jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów oraz finalizowania umów najmu na ostatnie wolne lokale. Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach będziemy mogli zamknąć komercjalizację całego obiektu, którego GLA wyniesie łącznie ok. 6000 mkw.” – mówi Krzysztof Zagórski, członek zarządu Genesis Property.
– „Budowa parku handlowego w Żaganiu to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale także wyraz naszego zaangażowania w rozwój lokalnej społeczności. Cieszymy się, że naszym projektem, który będzie jednym z największych w tym rejonie, będziemy mogli przyczynić się do powstania nowych miejsc pracy a także dostarczyć mieszkańcom możliwość dostępu do nowoczesnych marek” – dodaje Krzysztof Zagórski.
Otwarcie parku handlowego w Żaganiu planowane jest na koniec tego roku.
Łącznie 22 projektów w realizacji
W przygotowaniu oraz w fazie negocjacji znajduje się 7 nowych projektów, które łącznie obejmą 34 000 GLA. Mają one zapewnić firmie dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji na rynku.
Łącznie Genesis Property prowadzi 22 projekty w różnej fazie realizacji, co daje 104 000 GLA. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu zespołu firmy.
O inwestorze:
Genesis Property jest firmą deweloperską mającą ponad dwie dekady doświadczenia na rynku nieruchomości. Dzięki pieczołowitej selekcji lokalizacji tworzy obiekty stale zwiększające swoją wartość. Firma dysponuje zasobami pozwalającymi zrealizować cały proces inwestycyjny od znalezienia i zakupu nieruchomości po jej wybudowanie i oddanie do użytkowania tworząc tradycyjnie handlowe lokalizacje nierzadko w miejscach, w których do chwili obecnej brakowało nowoczesnego handlu.