Ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Powstaną tysiące miejsc pracyMateriały prasowe

Ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Powstaną tysiące miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium, polska firma Eko-Okna S.A. z rozpoczęła realizację swojej nowej, wielkiej inwestycji w Wodzisławiu Śląskim, w województwie śląskim. Wybuduje nowy zakład produkcyjny, w którym pracę docelowo znajdzie nawet 3 tys. osób.

Rozpoczęły się pierwsze prace na terenie budowy fabryki. Ich zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2023 roku. Inwestycja realizowana jest na 17 hektarowej działce w strefie inwestycyjnej na Olszynach, zakupionej od miasta Wodzisław Śląski w 2021 roku. Prezydent miasta Mieczysław Kieca zapowiedział też wówczas, podczas konferencji, że planowane jest wybudowanie budynków mieszkalnych z myślą o nowych pracownikach zakładu Eko-Okna S.A..

–Tak duży inwestor, który wchodzi do naszej strefy inwestycyjnej, to szansa na szeroki rozwój infrastruktury miejskiej, jak i na rozwój samego miasta. Dlatego poza przygotowaniem infrastruktury, na którą umówiliśmy się z inwestorem, planujemy z partnerami, w postaci powiatu wodzisławskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich dokonać niezbędnej modernizacji węzłów komunikacyjnych, ponieważ napływ bardzo dużej liczby nowych pracowników do Wodzisławia to duma, ale też komunikacyjne wyzwania, na które musimy się przygotować. Chcemy rozwinąć sieć usług opieki nad najmłodszymi. W pierwszym etapie uruchomimy odpowiednią liczbę oddziałów przedszkolnych. Tam, gdzie będzie to kluczowe z punktu widzenia naboru pracowniczego. W drugim etapie planujemy budowę przedszkola w Kokoszycach dla całej strefy ekonomicznej, która tam się rozwija – zapewniał w 2 czerwca 2021 roku, podczas konferencji prasowej, Mieczysław Kieca, prezydent miasta Wodzisław Śląski.

REKLAMA

W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie docelowo znacznie więcej pracowników, niż planowano wcześniej. Początkowo mowa była o liczbie 1 tys. osób. Teraz inwestor planuje, że w nowej fabryce pracę znajdzie docelowo nawet 3000 osób.

W nowym zakładzie produkcyjnym w Wodzisławiu Śląskim zainstalowanych zostanie sześć linii do produkcji szyb zespolonych oraz10 linii do produkcji okien (w tym trzy do okien drewnianych z trzema indywidualnymi lakierniami). Powierzchnia nowej hali produkcyjnej wyniesie 117 tys. mkw. Oprócz samej produkcji, firma Eko-Okna S.A. zamierza także ulokować w budowanym obiekcie magazyn wysokiego składowania oraz magazyn wyrobów gotowych.

To nie jedyna nowa inwestycja tej firmy w Polsce. Eko-Okna S.A. zainwestują też na terenie województwa opolskiego. W Kędzierzynie-Koźlu wybudują kolejną nową fabrykę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA