Ruszyła fabryka niemieckiego producenta oświetlenia w woj. lubelskimFot. Panattoni

Ruszyła fabryka niemieckiego producenta oświetlenia w woj. lubelskim

Orzech
Orzech
Fabryka TRILUX
adresŚwidnik, Nadleśna 9
inwestorPanattoni Europe
REKLAMA

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył realizację w formule BTS dla międzynarodowego klienta. Nowa fabryka powstała w Świdniku dla firmy TRILUX, niemieckiego lidera rynku profesjonalnego oświetlenia. Zakład o powierzchni 23 000 mkw. jest pierwszą inwestycją produkcyjną firmy w Polsce i jednocześnie kluczowym krokiem w jej ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

TRILUX zdecydował się na budowę zakładu w Świdniku, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energooszczędne i ekologiczne rozwiązania oświetleniowe LED. Zakład pozwoli nie tylko na zwiększenie mocy produkcyjnych – można tu produkować do miliona opraw oświetleniowych rocznie – ale także skrócenie łańcuchów dostaw i zapewnienie lepszej obsługi klientów w regionie.

– „Współpraca z firmą TRILUX jest dla nas szczególnym wyróżnieniem i potwierdzeniem naszej pozycji jako partnera pierwszego wyboru dla międzynarodowych liderów branży. Polska stała się kluczowym hubem przemysłowym, a nasze projekty typu BTS są idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących wysokiej jakości powierzchni produkcyjnych, które wspierają rozwój biznesu i innowacyjność” – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie 250 osób

Ale co ważniejsze, docelowo będzie ona kluczowym hubem dla Grupy TRILUX w tej części Europy. To duża szansa dla polskiej gospodarki, a przede wszystkim dla regionu lubelskiego, który stara się przyciągać właśnie takich globalnych inwestorów. Firma będzie również korzystać z potencjału ludzkiego regionu, w tym Lublina, który jest ważnym ośrodkiem akademickim.

W swoim nowym zakładzie TRILUX stawia na najnowocześniejsze technologie produkcyjne, które gwarantują najwyższą jakość i wydajność

Dzięki własnej obróbce metali i tworzyw sztucznych, nowoczesnej lakierni proszkowej i elastycznym stanowiskom montażowym firma może szybko sprostać indywidualnym wymaganiom klientów.

– „Ten projekt to esencja realizacji szytej na miarę – skomplikowany proces przygotowania gruntu, budowa zaledwie w 7 miesięcy, hala ściśle dostosowana pod zaawansowane procesy produkcyjne oraz przestrzenie biurowe w najwyższym standardzie – odpowiadającym najnowszym budynkom biurowym w Warszawie” – podsumowuje Maciej Zawada, BTS Development Director w Panattoni.

REKLAMA

Koncepcja „New Work”

Powierzchnie biurowe w fabryce TRILUX w Świdniku zaprojektowano z myślą o nowoczesnych i komfortowych warunkach pracy. Na powierzchni ponad 3 000 mkw. znajdują się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, strefy wypoczynku oraz miejsca do pracy w skupieniu, które sprzyjają kreatywności i pracy w mniejszych grupach. Uzupełnieniem są ergonomiczne meble, inteligentne oświetlenie HCL (Human Centric Lighting) firmy TRILUX oraz przemyślana koncepcja kolorystyczna, co sprzyja dobremu samopoczuciu i produktywności pracowników. Do relaksu i networkingu dodatkowo zachęca stylowa stołówka.

Strategiczna lokalizacja. TRILUX wybrał Polskę na miejsce swojej trzeciej fabryki w Europie ze względu na strategiczne położenie kraju, niższe koszty, dostępność wykwalifikowanej kadry oraz przyjazne warunki dla rozwoju przemysłu. Korzyści z inwestycji odniesie też lokalna gospodarka. W nowej fabryce zatrudnienie znalazło już 80 pracowników, a docelowo będzie to 250 osób, które nabiorą nowych kompetencji w przyszłościowej branży.

BTS-y na fali

Panattoni nieustannie wspiera rozwój strategicznych inwestycji w Polsce, realizując obiekty, które odpowiadają na specyficzne potrzeby klientów z różnych sektorów. Do tej pory deweloper oddał do użytku 4 miliony m kw. powierzchni tego typu, co stanowi 30% wszystkich jego inwestycji. Tylko w ostatnim czasie Panattoni oddało do użytku takie inwestycje jak fabryka Maxcess – producenta elementów linii produkcyjnych - w Fałkowie (13 500 m kw.) czy zakład Air Spiralo – producenta elementów wentylacyjnych - w Szamotułach (9 200 m kw.). Deweloper zakończył także budowę siódmego etapu projektu BTS dla K-FLEX w Uniejowie. Kampus tego globalnego lidera w produkcji elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych powiększył się tym samym o 20 000 mkw., osiągając powierzchnię 120 000 mkw.

„Szyte na miarę” obiekty Panattoni spełniają także wysokie standardy ekologiczne, przyczyniając się do zmniejszenia śladu węglowego. Także fabryka w Świdniku przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Dach obiektu został wzmocniony pod instalację fotowoltaiki, a energo- i wodooszczędne rozwiązania znacząco obniżają koszty eksploatacyjne. Na terenie zakładu pojawiły się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a rodzime krzewy, łąka kwietna i hotele dla owadów mają wspierać lokalną bioróżnorodność.

Fot. Panattoni

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA