Ruszyła rozbudowa centrum handlowego Viktor w GdańskuMateriały prasowe

Ruszyła rozbudowa centrum handlowego Viktor w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Spółka Womak Holding uzyskała decyzję o pozwoleniu na budowę dla zapowiadanej inwestycji rozbudowy Centrum Handlowego Viktor w Gdańsku przy ulicy Myśliwskiej. Wybór Generalnego Wykonawcy padł na firmę Daldehog, z którą Womak zrealizował ostatni swój projekt we Wrocławiu – Swoją Olimpię.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie rozbudowy rozpoczyna się zgodnie z planem mimo wielu wyzwań jakim dziś musi sprostać rynek nieruchomości komercyjnych. Ten obiekt typu convenience cieszy się już od lat dużą popularnością wśród okolicznych mieszkańców, zapewniając możliwość dokonywania codziennych zakupów. Położenie w otoczeniu prężnie rozwijających się osiedli mieszkaniowych z łatwą i szybką komunikacją sprzyjało szybkiej rekomercjalizacji budynku oraz podpisaniu nowych umów najmu.

Obiekt będzie przebudowywany na częściowo działającym centrum co oznacza, że część lokali została już zamknięta, od strony w której nastąpi rozbudowa, natomiast pozostała część będzie funkcjonować do maja 2023 roku (m.in. Biedronka, Inmedio, apteka, sklep mięsny, piekarnia). Otwarcie obiektu po przebudowie planowane jest na koniec III kwartału 2023 roku.

Materiały prasowe
REKLAMA

O powodzeniu tego projektu bezsprzecznie świadczy fakt, pozostania w obiekcie 99% dotychczasowych Najemców, a pozostały odsetek zmian wynika z dostosowania oferty do oczekiwań klientów.

Nowopowstałe, dobudowane powierzchnie zajmą nowe podmioty, które wzbogacą projekt. Operatorem spożywczym w obiekcie pozostanie niezmiennie sieć sklepów Biedronka, której powierzchnia przejdzie remodeling i ulegnie powiększeniu o blisko 300 mkw.

Nowe, większe powierzchnie najmu zyskają również: Pepco, salon optyczny Optyk Myśliwska, salon prasowy Inmedio, sklep mięsny Nes-Pro, kwiaciarnia. Odświeżone lokale po przebudowie zobaczymy m.in. u Multiapteki oraz piekarni Konkol.

Nowością w ofercie obiektu w nowej odsłonie będzie drogeria Rossmann, gdańska restauracja Rednek by Stah, Babcine smaki – pierogarnia i delikatesy garmażeryjne, catering Pan Da Szamę oraz sklep papierniczy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA