Selvita S.A. zakończyła budowę nowej siedziby w Krakowie – Selvita Research Centre Selvita S.A.

Selvita S.A. zakończyła budowę nowej siedziby w Krakowie – Selvita Research Centre

ZDJECIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Selvita S.A., jedna z największych firm typu CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie, zakończyła budowę nowej siedziby w Krakowie – Selvita Research Centre. Dodatkowa powierzchnia laboratoryjna przyczyni się do zwiększenia możliwości spółki do świadczenia najwyższej jakości usług w obszarze odkrywania leków. Centrum badawcze Selvity stanowi istotny kamień milowy w rozwoju spółki oraz ma kluczowe znacznie dla realizacji strategii na lata 2022-2025.

Do nowego obiektu, zlokalizowanego w pobliżu dotychczasowej siedziby w Jagiellońskim Centrum Innowacji, Selvita przenosi część swojej działalności usługowej związanej z odkrywaniem leków. Po przeprowadzce spółka będzie mogła rozszerzyć skalę działalności w obszarze rozwoju leków i badań kontraktowych, wykorzystując do tego powierzchnię dotychczas zajmowaną przez zespoły skupione na odkrywaniu leków. Nowe centrum badawcze Selvity jest wstanie zapewnić miejsce pracy dla około 250 naukowców, tworząc podstawę dla przyszłego rozwoju firmy.

Dr Mirosława Zydroń, Dyrektor ds. Operacyjnych w Selvicie powiedziała:

– Nowa siedziba Selvity powstała w Krakowie – w mieście, w którym rozpoczęła się nasza naukowa podróż, i gdzie zatrudniamy najwięcej specjalistów. Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym naukowcom zupełnie nową przestrzeń laboratoryjną. Dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury i najwyższej klasy platform badawczych ma kluczowe znaczenie dla dalszego wzrostu organicznego spółki.

Selvita S.A.

Prawie 4000 mkw. dodatkowej powierzchni laboratoryjnej zostało zaprojektowane zgodnie z najlepszymi standardami branżowymi, tak, aby zapewnić bezpieczne miejsce pracy, sprzyjające innowacjom naukowym. Sercem nowego obiektu Selvity jest kompleks laboratoriów z obszaru chemii medycznej, biochemii, biologii in vitro, ADME/DMPK oraz farmakologii in vivo. Centrum badawcze spółki, wyposażone w najnowocześniejsze platformy naukowe oraz zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwoli oferować bardziej kompleksowe usługi, obejmujące wszystkie etapy odkrywania leków, od walidacji celu terapeutycznego po wybór kandydata klinicznego. W ramach szerokiego pakietu usług realizowanych w nowej lokalizacji, Selvita planuje kontynuować rozwój platformy in vivo dedykowanej badaniom w obszarze onkologii i immunoonkologii, uzupełniając swojej wieloletnie doświadczenie w tych obszarach terapeutycznych.

Dr Mirosława Zydroń dodaje:

– Nasza inwestycja stanowi istotne wsparcie rozwoju nowych, innowacyjnych platform naukowych w obszarze odkrywania leków. Jednocześnie, skupiamy się na rozbudowie naszego portfolio i dostarczaniu klientom usług najwyższej jakości. Laboratoria, do których się wprowadzamy, są w pełni dostosowane do naszych potrzeb, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze efektywniej rozwijać projekty naszych klientów.

REKLAMA
Selvita S.A.

Budowa i wyposażenie centrum badawczego Selvity zostały dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, wpisującego się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Selvita S.A.

Obecnie Selvita prowadzi działalność w kilku lokalizacjach. W Polsce spółka posiada ponad 6 000 mkw. powierzchni badawczej w Krakowie i Poznaniu, oraz ponad 8 000 metrów kwadratowych w Zagrzebiu, w Chorwacji.

O inwestorze:

Selvita to polska firma biotechnologiczna, która działa w obszarze odkrywania leków i badań regulacyjnych. Spółka prowadzi też działalność badawczo-rozwojową. Główna siedziba spółki mieści się w Krakowie. Selvita posiada także laboratoria w Krakowie, Poznaniu i Zagrzebiu i biura sprzedażowe w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie – w Regionie Bostonu i San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Firma powstała w 2007 roku i rozpoczęła działalność jako 20-sobowy startup. Teraz jest globalną organizacją, w skład której wchodzi międzynarodowy zespół profesjonalistów, jednych z najlepszych ekspertów w branży.

Źródło: Selvita S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA