Rzeczywiście, zajmę się tym, jak tylko wrócę do Wrocławia!!
Zaloguj aby dodać komentarz
Przepraszam za monotematyczność z mojej strony, ale kamerka mi nie działa.
Zaloguj aby dodać komentarz
18.08.2009r.
dwie panoramki
[galeria:288ijg8s]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/290/290624.jpg[/galeria:288ijg8s][galeria:288ijg8s]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/290/290623.jpg[/galeria:288ijg8s]
Zaloguj aby dodać komentarz
10.08.2009r.
Dzisiaj na rogu Szczęśliwej i Gwiaździstej stawiali nowego żurawia. Fotki z godziny 12, wiec żuraw już pewnie stoi.
[galeria:2tokd0li]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/289/289631.jpg[/galeria:2tokd0li][galeria:2tokd0li]http://images44.fotosik.pl/178/b1f3b1a01117e29c.jpg[/galeria:2tokd0li]
Zaloguj aby dodać komentarz
Teraz jest bardzo dobrze, aż kłuję po oczach, tak ostry obraz :) Dziękuję i sorki za OT
P.S. Mógłbym kiedyś razem z Wami wejść tam na górę, chętnie wykonam zdjęcia?
Zaloguj aby dodać komentarz
"Jagoda" napisał:
[quote="WroFanatyk":1byv4ikn]Rzeczywiście, postaram się wejść dzisiaj na dach. Mam nadzieję, że wystarczy przetrzeć szybkę ;)
Dziękuję! Obraz jest wyraźniejszy.[/quote:1byv4ikn]
Byliśmy jakoś w zeszłym tygodniu, piękna pogoda, piękne widoki. Poprawiliśmy rozdzielczość, a szybka o dziwo wcale nie była zakurzona :)
Zaloguj aby dodać komentarz
"WroFanatyk" napisał:
Rzeczywiście, postaram się wejść dzisiaj na dach. Mam nadzieję, że wystarczy przetrzeć szybkę ;)
Dziękuję! Obraz jest wyraźniejszy.
Zaloguj aby dodać komentarz
29.07.09r
widok z ul. Gwiaździstej
[galeria:21xbkrbb]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/288/288109.jpg[/galeria:21xbkrbb]
Zaloguj aby dodać komentarz
29.07.2009r.
widok z ul. Wielkiej.
[galeria:2lq0tjm2]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/288/288054.jpg[/galeria:2lq0tjm2]
Zaloguj aby dodać komentarz
[size=150:1nahai3b]
Sky Tower niższy, niż planowano[/size:1nahai3b]
Maciej Nowaczyk
2009-07-28
Spółka budująca we Wrocławiu Sky Tower - w założeniu najwyższy wieżowiec w Polsce - złożyła do urzędu miejskiego wniosek o nowe pozwolenie na budowę: budynek ma mierzyć 180 m i być o 78 m niższy, niż pierwotnie planowano Kosztujący ponad 400 mln euro 258-metrowy drapacz chmur miał być wizytówką spółki LC Corp, należącej do jednego z najbogatszych Polaków - Leszka Czarneckiego. Ponad pół roku temu Czarnecki zdecydował jednak o wstrzymaniu inwestycji i odkupił wieżowiec od własnej spółki giełdowej. Tłumaczył, że z powodu kryzysu na rynkach finansowych gwałtownie spadło zainteresowanie lokalami w Sky Tower.
Kilka dni temu spółka Czarneckiego, budująca Sky Tower, złożyła do urzędu miejskiego wniosek o nowe pozwolenie na budowę. Wynika z niego, że najwyższa wieża budowli ma się wzbić "zaledwie" na wysokość 180 m i będzie o niemal 80 m niższa, niż planowano.
Artur Wiza, członek rady nadzorczej LC Corp i rzecznik prasowy spółek Leszka Czarneckiego: - Jesienią poinformujemy o przyszłości Sky Tower. Dziś mogę jedynie potwierdzić wcześniejsze zapowiedzi inwestora, że chce kontynuować budowę Sky Tower.

[i:1nahai3b]Sky Tower mocno zmieni krajobraz Wrocławia. Jego najwyższa wieża będzie ponaddwukrotnie wyższa od Poltegoru. Wizualizacja: Pracownia Projektowa Walas[/i:1nahai3b]

[i:1nahai3b]Sky Tower w kosmos[/i:1nahai3b]
Źródło:
Gazeta WyborczaZaloguj aby dodać komentarz
Rzeczywiście, postaram się wejść dzisiaj na dach. Mam nadzieję, że wystarczy przetrzeć szybkę ;)
Zaloguj aby dodać komentarz
Obraz z kamerki jest jakiś niewyraźny ;(
Zaloguj aby dodać komentarz
czyli wodę polali po betonie co by nie popekał.

Zaloguj aby dodać komentarz
16.07.2009r.
[galeria:1x8ormdc]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/286/286667.jpg[/galeria:1x8ormdc]
Zaloguj aby dodać komentarz
I jak leją beton czy tylko ,lali wodę z tym wznowieniem pracy przy ST
Zaloguj aby dodać komentarz
"Rafis" napisał:
W sumie dokładnie nie wiadomo, bo prawdopodobnie budynek od Nowoszcześliwej będzie o połowe niższy niż to widac na tej wizce. Czyli bedzie niewiele wyższy od Arkad.
Może to nawet lepiej że ma być niższy, dzieki zróżnicowaniu wysokosci cały kompleks będzie wg mnie wyglądał efektowniej.
Zaloguj aby dodać komentarz
W sumie dokładnie nie wiadomo, bo prawdopodobnie budynek od Nowoszcześliwej będzie o połowe niższy niż to widac na tej wizce. Czyli bedzie niewiele wyższy od Arkad.
"orzeł" napisał:
[quote="anubis":1j2r8nip]Powierzchni biurowej ma być w tym etapie około 30.000-32.000 m2, tak więc wydaje się, że od Nowoszczęśliwej chodzić może o ten półokrągły wieżowiec. Wysokość biurowca w miejscu Poltegoru pozostaje bez większych zmian (100 metrów, plus minus 10 metrów).
We wrześniu lub pażdzierniku ma być zorganizowana prezentacja Sky Tower w nowej wersji.
Dzięki. Dobrze by było gdyby zbudowali cały ten budynek od Nowoszcześliwej, ale na moje oko 30.000 m2 to raczej tylko te dwa planowane wcześniej biurowce - zanaczone na szaro.

[/quote:1j2r8nip]
Zaloguj aby dodać komentarz
Nowe zdjęcia z placu budowy http://amazingworld.blox.pl/2009/07/Sky ... a-215.html
Zaloguj aby dodać komentarz
"orzeł" napisał:
[quote="anubis":23fwbkd1]W miejscu, w którym stał Poltegor i od strony projektowanej Nowoszczęśliwej.
Tzn od Nowoszczęśliwej budowany będzie tylko ten mały biurowiec czy cały ten półokrągły wieżowiec sięgający aż do Powstańców? Wiesz coś może na temat wyskości?[/quote:23fwbkd1]
Powierzchni biurowej ma być w tym etapie około 30.000-32.000 m2, tak więc wydaje się, że od Nowoszczęśliwej chodzić może o ten półokrągły wieżowiec. Wysokość biurowca w miejscu Poltegoru pozostaje bez większych zmian (100 metrów, plus minus 10 metrów).
We wrześniu lub pażdzierniku ma być zorganizowana prezentacja Sky Tower w nowej wersji.
Zaloguj aby dodać komentarz
"anubis" napisał:
W miejscu, w którym stał Poltegor i od strony projektowanej Nowoszczęśliwej.
Tzn od Nowoszczęśliwej budowany będzie tylko ten mały biurowiec czy cały ten półokrągły wieżowiec sięgający aż do Powstańców? Wiesz coś może na temat wyskości?
Zaloguj aby dodać komentarz
Jako ciekawostka. Sky Tower Bukareszt (131 m) - projekt nowego wieżowca w stolicy Rumunii o takiej samej nazwie, jak nasz wrocławski.
Inwestor: Raiffeisen Evolution



Zaloguj aby dodać komentarz
"podopat" napisał:
Może pan Leszek C nie chce dać plamy ,wyrosła mu tz. konkurencja nastepnego Bardzo bogatego polaka który inwestuje we wrocławiu Pana S od Pols... i wielkiego WKS-su SLAŚK może pan Leszek chce aby o nim wiecej sie mówiło pozytywnie a nie o panu S ,,, taka tam opowieść ,ale może coś w tym jest.
To niech Leszek zainwestuje w koszykarski Śląsk lub w siatkarską Gwardię to wtedy będzie się o nim dobrze mówiło ;)
Zaloguj aby dodać komentarz
We Wrocławiu od zawsze był obecny Solorz, tzn od początków kapitalizmu na Świdnickiej.
Zaloguj aby dodać komentarz
Może pan Leszek C nie chce dać plamy ,wyrosła mu tz. konkurencja nastepnego Bardzo bogatego polaka który inwestuje we wrocławiu Pana S od Pols... i wielkiego WKS-su SLAŚK może pan Leszek chce aby o nim wiecej sie mówiło pozytywnie a nie o panu S ,,, taka tam opowieść ,ale może coś w tym jest.
Zaloguj aby dodać komentarz
"XITRO" napisał:
[quote="anubis":1fnbz3lh]W miejscu, w którym stał Poltegor i od strony projektowanej Nowoszczęśliwej.
a co z wieżą

[/quote:1fnbz3lh]
W następnym etapie.
Aktualna sytuacja pozwala na wprowadzenie jeszcze bardzo wielu zmian, w tym dodawania kolejnych funkcji. Na przykład hotelowych.
Zaloguj aby dodać komentarz
"anubis" napisał:
W miejscu, w którym stał Poltegor i od strony projektowanej Nowoszczęśliwej.
a co z wieżą

Zaloguj aby dodać komentarz
Dzięki!
Zaloguj aby dodać komentarz
W miejscu, w którym stał Poltegor i od strony projektowanej Nowoszczęśliwej.
Zaloguj aby dodać komentarz
Oba czyli które, skoro mieszkania obcięto?
Zaloguj aby dodać komentarz
"podopat" napisał:
[u:23go39xs] Przedmiot umowy: wykonanie konstrukcji żelbetowej części budynku B01 oraz budynku B02 obiektu Sky Tower we Wrocławiu [/u:23go39xs]
wie ktoś może ktore to budynki na placu budowy całego kompleksu
Galeria handlowa (tak zwane przyziemie) plus oba biurowce.
Zaloguj aby dodać komentarz