REKLAMA
Znaleziono 9690 wyników
Grupa ORLEN inwestuje prawie dwa miliardy złotych w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN inwestuje prawie dwa miliardy złotych w Gdańsku
Grupa ORLEN inwestuje ponad pół miliarda złotych w rafinerii w Gdańsku we wzmocnienie bezpieczeństwa i pewności dostaw produktów. Na jej nabrzeżu powstanie terminal do obsługi jednostek morskich, który już od 2025 r. umożliwi przeładunek ponad miliona ton produktów, w tym olejów bazowych, paliw żeglugowych czy biododatków do paliw. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm na czele z sopocką grupą NDI. Równolegle w Gdańsku powstaje, związana z terminalem, nowoczesna instalacja HBO, czyli tzw. Hydrokrakingowy Blok Olejowy. Wartość tego projektu to ponad 1,4 miliarda złotych.
Niemiecka sieć Woolworth otwiera kolejne dwa sklepy w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć Woolworth otwiera kolejne dwa sklepy w Polsce
Sieć Woolworth powiększyła się o kolejne lokalizacje w Polsce. 21 listopada zostały otwarte dwie, nowe placówki o powierzchni sprzedaży ponad 800 metrów kwadratowych, które zlokalizowane są w Garwolinie i Mikołowie. Sieć liczy w Polsce teraz 37 sklepów.
Dwa odcinki S10 z wnioskami o wydanie decyzji ZRIDartykuł
Pokaż artykuł
Dwa odcinki S10 z wnioskami o wydanie decyzji ZRID
Do Wojewody Zachodniopomorskiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dwóch z siedmiu odcinków drogi ekspresowej S10 pomiędzy Szczecinem i Wałczem. Przy sprawnym przebiegu procedur administracyjnych decyzje Dyrekcja powinna otrzymać pod koniec tego roku, co umożliwi następnie rozpoczęcie robót budowlanych.
Malezyjska sieć MR.DIY otworzyła dwa nowe sklepy w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Malezyjska sieć MR.DIY otworzyła dwa nowe sklepy w Warszawie
Trwa ekspansja malezyjskiej sieci sklepów non food w Polsce. 1W sobotę 3 września, odbyły się uroczyste otwarcia dwóch stołecznych sklepów MR.DIY – pierwszego w parku handlowym Zielony Targówek i największego w Polsce w Galerii Młociny. Tym samym malezyjska sieć ma już 4 sklepy w Warszawie i planuje kolejne otwarcia.
Niemiecka sieć NKD otworzyła dwa nowe sklepy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć NKD otworzyła dwa nowe sklepy w Polsce
Sieć niemieckich dyskontów niespożywczych NKD kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. W sierpniu uruchomiła dwa nowe sklepy. Kolejne powstaną już wkrótce. Nowe lokalizacje powstały z woj. świętokrzyskim i w woj. mazowieckim, pod Warszawą. Sklepy otwarte zostały w Starachowicach przy ul. Bankowa 1, oraz miejscowości Rembelszczyzna, na terenie parku handlowego przy ul. Jana Kazimierza 493.
Dwa kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 Via Carpatia otwarte!artykuł
Pokaż artykuł
Dwa kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 Via Carpatia otwarte!
We wtorek 23 grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do ruchu dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Krosno - Miejsce Piastowe oraz Miejsce Piastowe - Dukla. To w sumie ponad 20 km nowej trasy, która znacząco odciąży dotychczasową DK19, a w szczególności newralgiczne rondo w Miejscu Piastowym na skrzyżowaniu DK19 z DK28.
Cushman & Wakefield skomercjalizuje dwa biurowce kompleksu Alchemia w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Cushman & Wakefield skomercjalizuje dwa biurowce kompleksu Alchemia w Gdańsku
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację dwóch wież – Ferrum i Titanium – wchodzących w skład kompleksu biurowego Alchemia w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Właścicielem obiektów jest Polski Holding Nieruchomości.
Primark Lublin otwarty. Teraz czas na dwa kolejne miastaartykuł
Pokaż artykuł
Primark Lublin otwarty. Teraz czas na dwa kolejne miasta
Primark przyspiesza rozwój w Polsce, otwierając najnowszy sklep w Lublinie i jednocześnie ogłaszając plany uruchomienia dwóch kolejnych lokalizacji – w centrum handlowym Kaskada w Szczecinie oraz w Forum w Koszalinie. Dzięki tym inwestycjom portfolio Primark w Polsce wzrośnie do 12 sklepów do końca 2027 roku, co potwierdza długoterminowe zaangażowanie marki na polskim rynku.
Koleje Dolnośląskie S.A. kupują 12 kolejnych nowych pociągów [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie S.A. kupują 12 kolejnych nowych pociągów [WIZUALIZACJE]
W poniedziałek 28 marca Koleje Dolnośląskie podpisały z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na całościowe zrealizowanie kontraktu na zakup nowoczesnych pociągów pasażerskich Elf 2. Oznacza to, że dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pojazdów tego typu w Polsce i będzie w sumie dysponował 25 sztukami o łącznej wartości 726 mln zł brutto.
Budimex S.A. przyspiesza budowę Obwodnicy ‎Metropolitalnej Trójmiasta [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Budimex S.A. przyspiesza budowę Obwodnicy ‎Metropolitalnej Trójmiasta [FILMY]
Budimex S.A., trzy miesiące przed terminem kontraktowym, osiągnął drugi kamień milowy w budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta (OMT) – kluczowej trasy dla regionu. Planowany czas oddania trasy do użytku to kwiecień 2025 r. Zaawansowanie prac przekroczyło 50%.
[Polska] Ciepło – zimno z MdMartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ciepło – zimno z MdM
Bez wątpienia tematem numer jeden wśród kupujących mieszkania stał się na początku tego roku start p...
Rynek mieszkaniowy IV kw. 2021: Boom się kończyartykuł
Pokaż artykuł
Rynek mieszkaniowy IV kw. 2021: Boom się kończy
W nadchodzących kwartałach ceny mieszkań pozostaną w słabnącym trendzie wzrostowym – dotychczasowy s...
Znany, duży deweloper kupił za grube miliony działkę pod inwestycję w Toruniuartykuł
Pokaż artykuł
Znany, duży deweloper kupił za grube miliony działkę pod inwestycję w Toruniu
Sprzedano kolejną działkę pod inwestycję mieszkaniową w Toruniu. Aż o kilkaset procent (!) przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi przy ul. Droga Trzeposka została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
Wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy toru wodnego na rzece Elblągartykuł
Pokaż artykuł
Wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy toru wodnego na rzece Elbląg
Planowane prace będą polegały na dostosowaniu warunków żeglugowych na prawie 3-kilometrowym odcinku rzeki Elbląg w sposób umożliwiający dostęp większych jednostek – statków i barek zawijających do portu w Elblągu. Tor wodny będzie miał szerokość 36 m w dnie i głębokość 5 m. Zaplanowano także budowę obrotnicy o średnicy 160 m, która umożliwi jednostkom poruszającym się torem wodnym bezpieczny obrót (zawrócenie).
Stacja Maksymilianowoinwestycja
Pokaż inwestycję
Stacja Maksymilianowo
Maksymilianowo, Dworcowa 13
Za 10 lat w Krakowie ruszy metro? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za 10 lat w Krakowie ruszy metro? [FILMY]
Mamy jasny cel – chcemy, by za 10 lat krakowianie pojechali metrem – zapowiada prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski. Podczas konferencji w ICE Kraków zaprezentowano trasę metra. Rekomendowany przebieg dwóch linii – M1 i M2 – ma prawie 29 kilometrów. Zaplanowano 29 stacji, w których zasięgu znajdzie się niemal 40 proc. mieszkańców. To będzie najważniejsza inwestycja najbliższej dekady, która będzie impulsem dla rozwoju całego Krakowa.
[Wrocław] Wrocławianie już kupują w Graficieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławianie już kupują w Graficie
Pierwsi klienci zrobili w sobotę zakupy w hali kupieckiej położonej tuż przy Wzgórzu Słowiańskim. W...
[Lublin] Mieszkanie pod klucz od zarazartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Mieszkanie pod klucz od zaraz
Większość mieszkań na lubelskim rynku pierwotnym odbieramy w stanie surowym. Mieszkańcy Lublina rzad...
Wrocław: Miasto musi ponownie szukać nabywcy działki na Swojczycach z zabytkowym domemartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto musi ponownie szukać nabywcy działki na Swojczycach z zabytkowym domem
Urzędnicy wyłonili właściciela terenu przy ulicy Miłoszyckiej we wrześniu. Drugi z uczestników przet...
LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiem
Koreańska firma LG Electronics działająca w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem (gmina Kobierzyce)...
REKLAMA