REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Łodzi powstaje wielki, podziemny tunel kolejowy dla Kolei Dużych Prędkości [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje wielki, podziemny tunel kolejowy dla Kolei Dużych Prędkości [FILMY]
W Łodzi powstaje wielki, podziemny tunel kolejowy dla Kolei Dużych Prędkości - jedna z największych inwestycji kolejowych w historii Polski. Maszyna drążąca TBM wykona tunel o średnicy blisko 14 metrów i długości ok. 4,6 km. Inwestycja jest częścią kluczowej linii nr 85, czyli kolejowego „Y”, która do 2032 roku połączy Warszawę i Lotnisko CPK z Łodzią, a w 2035 roku umożliwi uruchomienie najszybszych połączeń Kolei Dużych Prędkości również do Wrocławia i Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum.
Pociągi powrócą po ponad 20 latach na dolnośląską linię kolejową nr 322 Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą po ponad 20 latach na dolnośląską linię kolejową nr 322 Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie [FILM]
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przywróci do życia kolejną nieczynną linię kolejową. Już wkrótce pociągi powrócą po ponad 20 latach na nieczynną linię kolejową nr 322: Kłodzko Nowe przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego!
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie przejdzie remontartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie przejdzie remont
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie, który przy normalnym poziomie piętrzenia gromadzi około 58 mln m3 wody, przejdzie remont. Prace są konieczne do przeprowadzenia ze względu na zaawansowany wiek obiektu. Roboty w obrębie czaszy zbiornika będą wiosną wiązały się z okresowym obniżeniem stanu wody w akwenie.
Powiat Turecki apeluje do rządu o budowę elektrowni jądrowej w Koninie-Pątnowieartykuł
Pokaż artykuł
Powiat Turecki apeluje do rządu o budowę elektrowni jądrowej w Koninie-Pątnowie
Zarząd Powiatu Tureckiego wystosował apel do polskiego rządu wzywający do przeprowadzenia inwestycji polegającej na budowie Elektrowni Jądrową w Koninie-Pątnowie i umożliwienie realizacji kolejnych kamieni milowych tego wielkiego, strategicznego dla Polski projektu i jak najszybsze włączenie tej inwestycji do wszelkich strategii energetycznych naszego kraju. Przypomnijmy, po dojściu do władzy, rząd Donalda Tuska zamierza zrezygnować z realizacji drugiej elektrowni jądrowej w Polsce, która miałaby powstać w Wielkopolsce w Koninie-Pątnowie.
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-yartykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjne i tanie – warszawskie TBS-y
Energooszczędny, zbudowany szybko i za mniej niż 29 mln zł – blok przy ul. Derkaczy w Warszawie ma już lokatorów. Trwa budowa kolejnego budynku.
W Polsce powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce.
Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych we Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILM+WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie. Prace na budowie nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu postępują szybciej, niż zakładano.
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
We Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje gigantyczny Nowy Szpital Onkologiczny [FILMY]
We Wrocławiu powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie. Prace na budowie nowego, wielkiego szpitala onkologicznego we Wrocławiu postępują szybciej, niż zakładano.
Archicom planuje realizację kolejnego etapu Modern Mokotów w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Archicom planuje realizację kolejnego etapu Modern Mokotów w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Archicom, ogólnopolski deweloper z 40-letnim doświadczeniem, planuje realizację kolejnego etapu Modern Mokotów w Warszawie. Oprócz mieszkań, powstanie pożądana infrastruktura publiczna, która przyczyni się do metamorfozy tej części Mokotowa. W ramach inwestycji deweloper m.in. przebuduje ul. Postępu i Domaniewską, a ich skrzyżowanie zastąpi nowe rondo, które poprawi płynność ruchu. Osiedle odgrywa również ważną rolę w zwiększeniu udziału zieleni na Służewcu. W planowanym ogrodzie powstanie sprzyjający integracji pawilon, który wraz z lokalem na parterze, zostanie przeznaczony na cele społeczne.
Rusza modernizacja kolejnego odcinka linii kolejowej E65 na Śląsku artykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja kolejnego odcinka linii kolejowej E65 na Śląsku
13 października 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę magistrali kolejowej E65 ‎na odcinku ‎Tychy – Goczałkowice. Zadanie o wartości ponad 960 mln zł zostanie zrealizowane przez firmę Budimex S.A.
Prace przy budowie Trasy Kaszubskiej w ciągu S6 są już na ukończeniu. MOP-y z oznaczeniami w języku Kaszëbëartykuł
Pokaż artykuł
Prace przy budowie Trasy Kaszubskiej w ciągu S6 są już na ukończeniu. MOP-y z oznaczeniami w języku Kaszëbë
Kierowcy korzystają już z fragmentu nowej trasy pomiędzy Bożepolem Wielkim a Strzebielinem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do Świąt Bożego Narodzenia planuje udostępnić do ruchu pozostałą część drogi ekspresowej S6 do węzła Gdynia Wielki Kack. W efekcie do dyspozycji kierowców będzie ponad 40 km Trasy Kaszubskiej.
W Jeleniej Górze powstanie nowy park handlowy artykuł
Pokaż artykuł
W Jeleniej Górze powstanie nowy park handlowy
Dawna Fabryka to nowy park handlowy, który powstanie w Jeleniej Górze. Projekt zlokalizowano na terenie dawnych Zakładów Odlewniczych ZREMB, nieopodal centrum miasta, tuż przy trasie prowadzącej do Szklarskiej Poręby, w pobliżu stacji kolejowej Jelenia Góra Zachodnia.
Warszawa: Nowe przejścia połączyły Pragę Południe z Rembertowemartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Nowe przejścia połączyły Pragę Południe z Rembertowem
Od czwartku, 4 lipca mieszkańcy Warszawy bezpieczniej docierają do Rezerwatu Przyrody Olszynka Grochowska. PKP PLK S.A. udostępniły dwa przejścia w poziomie szyn, które połączyły dzielnice Praga Południe z Rembertowem. Na tej samej trasie między Warszawą Wschodnią a Otwockiem otworzono dwa przejścia pod torami, a na czterech kolejnych prowadzone są prace wykończeniowe. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
W woj. opolskim trwa budowa nowego parku handlowego [ZDJĘCIA+WIZUALZIACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. opolskim trwa budowa nowego parku handlowego [ZDJĘCIA+WIZUALZIACJE]
RWS Investment Group, polska spółka inwestycyjna specjalizująca się w budowie obiektów komercyjnych, buduje nowy park handlowy w miejscowości Niemodlin, w województwie opolskim. Będzie to kolejny obiekt spółki w zachodniej części kraju, który powstanie w wyniku realizowanej strategii ekspansji.
Po 25 latach wróciły pociągi do Karpacza. Co słychać na rewitalizowanej lk340? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach wróciły pociągi do Karpacza. Co słychać na rewitalizowanej lk340? [FILM]
Po 25 latach wróciły pociągi do dolnośląskiego Karpacza. Nie był to co prawda - tak bardzo wyczekiwany pociąg osobowy, a tylko skład towarowy z materiałami potrzebnymi do ostatnich prac przy rewitalizacji linii nr 340. Jednak już wkrótce pojadą tędy także pociągi z pasażerami. Jak wygląda aktualna sytuacja na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza?
Duży producent i dystrybutor części samochodowych najemcą parku Logicor Annopolartykuł
Pokaż artykuł
Duży producent i dystrybutor części samochodowych najemcą parku Logicor Annopol
Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, popisał z firmą Denckermann umowę najmu 16,370 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku Logicor Annopol. To największa w tym roku transakcja na polskim rynku miejskich nieruchomości logistycznych.
Duży kompleks biurowy pod Krakowem może zostać ponownie sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Duży kompleks biurowy pod Krakowem może zostać ponownie sprzedany
Może dojść do kolejnej dużej transakcji na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. W czerwcu br. dawny kompleks biurowy Kraków Business Park w Zabierzowie, obecnie funkcjonujący pod nazwą Eximius, zmienił właściciela. Została nim spółka KBP-2. Obiekt podlega restrukturyzacji i możliwa jest jego ponowna sprzedaż.
Gigant biotechnologiczny stawia na Kraków. Rozbuduje centrum badawczo-rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
Gigant biotechnologiczny stawia na Kraków. Rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe
Kolejna duża, znana firma stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to polska Selvita S.A., jedna z największych firm biotechnologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Krakowie i notowana na warszawskiej giełdzie. Planuje obok swojej siedziby w Dębnikach, przy ul. Podole 79 budowę nowego obiektu - centrum badawczo-rozwojowego, który ma znacząco zwiększyć potencjał naukowy i operacyjny Selvity.
Zielone światło dla budowy 188-metrowego wieżowca Warsaw Oneartykuł
Pokaż artykuł
Zielone światło dla budowy 188-metrowego wieżowca Warsaw One
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy kolejnego wieżowca, który zmieni panoramę stolicy. Po latach przygotowań i administracyjnych procedur, rusza jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji biurowych w Warszawie. 7 października 2025 roku prezydent m.st. . Warszawy podpisał decyzję nr 213/AM/WOL/PB/2025, zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę Warsaw One – nowoczesnego wieżowca, który stanie w miejscu dawnego biurowca Ilmet przy Rondzie ONZ.
REKLAMA