REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie Obejmująca obszar 22 ha i złożona z 25 000 paneli fotowoltaicznych farma energetyczna przy zakładzie produkcyjnym Volkswagen Poznań we Wrześni, pracuje już z pełną mocą. Dostarcza ona do fabryki zieloną energię elektryczną o maksymalnej mocy 15,2 MW.
Nowa, wielka farma wiatrowa Energi ukończonaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka farma wiatrowa Energi ukończona
Grupa Energa konsekwentnie realizuje strategiczny program rozwoju źródeł odnawialnych. Energa Green Development, spółka zależna Energi, dokonała końcowego odbioru oraz uzyskała pozwolenie na użytkowanie farmy wiatrowej Szybowice (woj. opolskie) o łącznej mocy 37,4 MW. To już 19. lądowa farma wiatrowa w portfolio całej Grupy ORLEN, której częścią jest Energa.
[Dolny Śląsk] Ponad 62 mln złotych unijnego wsparcia może trafić na remonty instytucji kulturyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Ponad 62 mln złotych unijnego wsparcia może trafić na remonty instytucji kultury
W 2016 roku Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprosiły zarząd...
[Wrocław] Park technologiczny, a może hala widowiskowa? Miasto wciąż nie wie, co zrobić z działką przy stadionieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Park technologiczny, a może hala widowiskowa? Miasto wciąż nie wie, co zrobić z działką przy stadionie
Wciąż nie wiadomo, co stanie się z działką przy alei Śląskiej 3, na której pierwotnie miała powstać...
[Polska] Co przyniosła pierwsza niedziela z zakazem handlu?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Co przyniosła pierwsza niedziela z zakazem handlu?
Za nami pierwsza niedziela obowiązywania nowego prawa o zakazie handlu w niedziele. Widząc ogromne z...
Wrocław: Okrągły stół na Maślicach. Wzorcowy przykład dyskusji o planowaniu przestrzeniartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Okrągły stół na Maślicach. Wzorcowy przykład dyskusji o planowaniu przestrzeni
Przy jednym stole rozmawiali przedstawiciele rady osiedla, urzędu miasta i inwestorów. W trakcie dys...
Wzrost aktywności najemców na wrocławskim rynku powierzchni biurowychartykuł
Pokaż artykuł
Wzrost aktywności najemców na wrocławskim rynku powierzchni biurowych
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy we Wrocławiu" firmy doradczej Cresa, wolumen transakc...
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja w województwie śląskim. H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie. Polenergia to jedyna polska firma objęta programem Hy2Infra.
Coraz bliżej realizacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Południe [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej realizacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Południe [FILM]
Wykonany został pierwszy z trzech najważniejszych kroków milowych niezbędnych do realizacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Południe. Planowana inwestycja otrzymała właśnie decyzję środowiskową. Postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku jest prawomocne i ostateczne. Dlaczego decyzja środowiskowa ma tak wielkie znaczenie dla PKM Południe?
Globalny operator logistyczny FIEGE stawia na zachodnią Polskęartykuł
Pokaż artykuł
Globalny operator logistyczny FIEGE stawia na zachodnią Polskę
Kolejna duża firma z branży logistycznej stawia na zachodnią część Polski. Operator logistyczny FIEGE wzmacnia swoją obecność w zachodniej Polsce, obejmując ponad 20 tys. mkw. powierzchni w parkach Accolade w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Goleniowie. Operator zwiększa skalę działalności w dwóch lokalizacjach i przedłuża umowę w trzeciej, potwierdzając strategiczne znaczenie regionu przygranicznego dla operacji logistycznych.
Rząd rusza z odbudową Pałacu Saskiego w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rząd rusza z odbudową Pałacu Saskiego w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Ministra Marta Cienkowska przedstawiła priorytety Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na konferencji prasowej 21 sierpnia 2025 r. zapowiedziano m.in. przyspieszenie prac nad odbudową Pałacu Saskiego. Cztery lata po przyjęciu przez Sejm ustawy o odtworzeniu zachodniej pierzei placu Piłsudskiego, Ministerstwo Kultury rozpoczyna prace nad odbudową Pałacu Saskiego, pałacu Brühla oraz trzech kamienic od strony ulicy Królewskiej. To historyczne przedsięwzięcie ma kosztować około 2,5 mld zł.
[Warszawa] Czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie mógłby mieć certyfikat środowiskowy LEED?artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie mógłby mieć certyfikat środowiskowy LEED?
Coraz częściej słyszymy o budynkach powstających zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, któr...
Fortress z kolejną nową inwestycją pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Fortress z kolejną nową inwestycją pod Szczecinem
Kolejna nowa inwestycja zagraniczna w województwie zachodniopomorskim. Grupa Antczak wybuduje magazyn o powierzchni ponad 5,5 tys. metrów kwadratowych wraz z przestrzeniami biurowymi na terenie Fortress Logistic Park w liczącym ponad 66 tysięcy mieszkańców Stargardzie pod Szczecinem. Obiekt realizowany jest w oparciu o standard certyfikacji BREEAM Excellent. Dzięki realizacji inwestycji, powstaną kolejne nowe miejsca pracy
Ogłoszono przetarg na dokumentację ostatniego odcinka S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzkoartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na dokumentację ostatniego odcinka S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) skierowała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do wydania decyzji środowiskowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem.
W Łodzi powstanie nowoczesne centrum serwisowe śmigłowców warte setki milionów dolarów [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie nowoczesne centrum serwisowe śmigłowców warte setki milionów dolarów [FILM]
Offset 96 śmigłowców Apache - twarde decyzje w interesie Polski. „Cieszę się, że wszyscy zaczynają rozumieć, że Polska jest partnerem lojalnym, odpowiedzialnym, ale też wymagającym” - powiedział Premier Donald Tusk podczas uroczystości podpisania umów offsetowych między Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 a Lockheed Martin. Dzięki inwestycji w śmigłowce AH-64E Apache Guardian Polska stanie się drugim po USA krajem z największą liczbą tych maszyn, a w Łodzi powstanie dla nich nowoczesne centrum serwisowe warte setki milionów dolarów. Kontrakt jest efektem twardych negocjacji prowadzonych przez rząd w interesie bezpieczeństwa kraju i konsekwentnego wzmacniania zdolności obronnych państwa przy poszanowaniu zobowiązań wobec sojuszników.
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiej
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w gdyńskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. W miejscu najstarszego budynku produkcyjnego elektrociepłowni, w którym pracowały kotły mazutowe z lat siedemdziesiątych, wybudowana została nowoczesna Kotłownia Rezerwowo-Szczytowa nr 2 z trzema kotłami wodnymi – olejowo-gazowymi, o mocy 30 MW każdy.
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowniartykuł
Pokaż artykuł
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowni
Pierwsza w Polsce nowoczesna, bezodorowa biometanownia w ciągu najbliższych 4 tygodni rozpocznie produkcję biometanu na potrzeby polskiej gospodarki. Będzie on wykorzystywany w transporcie.
Drugi mazowiecki odcinek S12 w przetarguartykuł
Pokaż artykuł
Drugi mazowiecki odcinek S12 w przetargu
Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej trafiła dokumentacja przetargowa na realizację kolejnego odcinka S12 od Przysuchy do Wieniawy. Zadaniem nowej trasy będzie połączenie autostrady A1 pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie) z już istniejącym i budowanym ciągiem S12 w woj. lubelskim.
Gigafabryka AI w Polsce – technologiczny przełom za 3 mld euroartykuł
Pokaż artykuł
Gigafabryka AI w Polsce – technologiczny przełom za 3 mld euro
Polska staje się jednym z najważniejszych graczy na mapie europejskiej technologii. Komisja Europejska właśnie przyjęła projekt budowy Baltic AI GigaFactory – gigantycznego centrum obliczeniowego, które powstanie w naszym kraju. Inwestycja, której wartość szacuje się na 3 miliardy euro, to nie tylko prestiż, ale i realna szansa na przyspieszenie cyfrowej transformacji Polski i regionu bałtyckiego. Czy Polska stanie się europejskim liderem AI? Wszystko wskazuje na to, że właśnie wchodzimy do pierwszej ligi.
[Łódź] Strzeżony parking i więcej miejsc dla rowerów – Manufaktura rozszerza ofertę dla cyklistówartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Strzeżony parking i więcej miejsc dla rowerów – Manufaktura rozszerza ofertę dla cyklistów
Wraz z pierwszym dniem wiosny w Manufakturze otwiera się strzeżony parking rowerowy. Do dyspozycji k...
REKLAMA