REKLAMA
Znaleziono 2397 wyników
Upper One: rusza budowa nadziemia warszawskiego kompleksu [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Upper One: rusza budowa nadziemia warszawskiego kompleksu [FILM+ZDJĘCIA]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate rozpoczęła budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Co słychać na budowie kompleksu mixed-use Upper One w Warszawie? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kompleksu mixed-use Upper One w Warszawie? [FILMY]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
W Warszawie powstaje kompleks wielofunkcyjny Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje kompleks wielofunkcyjny Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILM]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Nowa farma wiatrowa Energi gotowa do rozruchu i testówartykuł
Pokaż artykuł
Nowa farma wiatrowa Energi gotowa do rozruchu i testów
Na farmie wiatrowej w Szybowicach, w woj. opolskim, zakończono montaż wszystkich 17 turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 37,4 MW. To kluczowy etap inwestycji Energi Green Develolment z Grupy Energa (będącej częścią Grupy ORLEN), realizowanej wspólnie przez Neo Energy Group oraz ONDE. Wkrótce rozpocznie się rozruch technologiczny. Szacunkowo nowa farma Energi będzie mogła wyprodukować energię elektryczną wystarczającą do zasilenia ponad 40 tys. gospodarstw domowych rocznie.
W Warszawie powstaje Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem [FILMY]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Kompleks Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem pnie się do góry [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kompleks Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem pnie się do góry [FILM]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem pnie się do góry [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem pnie się do góry [FILM]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Powstaje Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Bytom: była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesuartykuł
Pokaż artykuł
Bytom: była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesu
Na terenach po byłej KWK „Centrum” przy ul. Łużyckiej/Piłkarskiej, powstanie akcelerator biznesu, czyli nowoczesne centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości. 3 lipca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu podpisane zostało w tej sprawie porozumienie trójstronne, regulujące warunki współpracy gminy Bytom, Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Ulicą Ratajczaka w Poznaniu pojadą tramwaje – ruszył przetarg [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Ulicą Ratajczaka w Poznaniu pojadą tramwaje – ruszył przetarg [FILM+WIZUALIZACJE]
Z południa Poznania do centrum będzie można szybciej dojechać nową trasą tramwajową. Ul. Ratajczaka zyska nie tylko nowe torowisko i przystanki, ale zostanie również gruntownie przebudowana. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy drugiego etapu inwestycji.
W woj. łódzkim powstanie najgłębsze jezioro w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim powstanie najgłębsze jezioro w Polsce
W 2026 roku zakończy się wydobycie węgla brunatnego w Polu Bełchatów. To wydarzenie nie tylko zamyka 45‑letni rozdział historii polskiej energetyki, lecz także rozpoczyna proces tworzenia najgłębszego jeziora w Polsce.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce miejska farma akwaponiczna artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce miejska farma akwaponiczna
W stolicy Dolnego Śląska powstała pierwsza w Polsce farma akwaponiczna. Została oficjalnie otwarta 21 marca. Inwestycja została zrealizowana w ramach polsko-norweskiego projektu USAGE, którego celem było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni ekologicznej hodowli zwierząt i roślin uwzględniającej oszczędność wody w dwóch miastach: we Wrocławiu oraz w Oslo.
Real Management rozpoczyna pod Warszawą budowę parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Real Management rozpoczyna pod Warszawą budowę parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V [WIZUALIZACJE]
Firma Bremer została wybrana przez Real Management S.A. na generalnego wykonawcę nowoczesnego parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V. Realizacja dotyczy trzech budynków kompleksu o łącznej powierzchni magazynowej 30 tys. mkw. Park zlokalizowany będzie w miejscowości Łubna, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej szybkie połączenie z Warszawą (poprzez ulicę Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii.
O 273,1% wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w lipcu 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
O 273,1% wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w lipcu 2023 r.
O 273,1% wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe w lipcu 2023 r. – informuje BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM). Wartość Indeksu oznacza, że w lipcu 2023 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 273,1% w porównaniu do lipca 2022 r.
Spekulacje o lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej – zdanie ekspertówartykuł
Pokaż artykuł
Spekulacje o lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej – zdanie ekspertów
Dyskusja o zmianie lokalizacji budowy elektrowni jądrowej w Polsce nabrała rumieńców. Ta sytuacja została zainicjowana przez wojewodę pomorską Beatę Rutkiewicz, która podczas wizyty w Lubiatowie miała powiedzieć, że „decyzja środowiskowa dla lokalizacji w Lubiatowie została wydana, ale cały czas rozważamy, czy słusznie. Są też różne głosy na temat wybranej technologii. Najbliższe miesiące będą decydujące” – o czym poinformował 17 stycznia br. Dziennik Bałtycki.
Strabag wybuduje halę dla Targów Kielce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Strabag wybuduje halę dla Targów Kielce [FILM]
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli.
Stadler chce zatrudnić zwalnianych pracowników z PKP CARGOartykuł
Pokaż artykuł
Stadler chce zatrudnić zwalnianych pracowników z PKP CARGO
Kolejna firma chce zatrudniać zwalnianych pracowników z PKP CARGO. W piątek 6 września 2024 roku spółki PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji i Stadler Polska Sp. z o.o. podpisały List Intencyjny w sprawie zatrudniania pracowników PKP CARGO. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla ok. 50 pracowników PKP CARGO będzie realizowany w najbliższych tygodniach w grupach zawodowych, w których Stadler Polska aktywnie poszukuje pracowników. Dzięki podpisanym dotychczas 13-stu porozumieniom spółka PKP CARGO zorganizowała ponad 2000 miejsc pracy w miejscach zlokalizowanych na terenie całej Polski i w różnych specjalnościach. Uruchomiony został także program outplacementu dla wszystkich pracowników, z którymi spółka zakończy współpracę.
REKLAMA